Connect with Us

Kupa e Shqipërisë, grupi A/ Partizani fiton thellë, ngec Tirana dhe turpërohet Flamurtari

Sport

Kupa e Shqipërisë, grupi A/ Partizani fiton thellë, ngec Tirana dhe turpërohet Flamurtari

Publikuar

-

Sot ka zhvilluar aktivitetin e saj Kupa e Shqipërisë, atje ku kanë zbritur të gjitha ekipet elitare në Shqipëri. Vendin e kampionatit shqiptar e ka marrë pikërisht kjo Kupë.

Në Grupin A, Tirana është një surprizë pasi ka barazuar pa gola 0-0 ndaj Shënkollit, ndërsa Partizani ka shpërthyer në gola gjatë pjesës së dytë ndaj Vorës për shifrat 0-3.

Ajo që bie në sy është një tjetër humbje e Dinamos që e ka humbur busullën edhe për këtë sezon, ndërsa Fili vazhdon të jetë i njëjti hero te Luftëtari, duke shënuar në minutat ekstreme.

Grupi A

Vora-Partizani 0-3
Shënues: 
64′ Solomon, 74′ Braun, 78′ Cinari

Tërbuni-Teuta 0-2 (e përfunduar)
Shënues:
 72′ Gashi, 88′ Vecaj

Veleçiku-Flamurtari 3-2
Shënues: 
4′, 88′ Çokaj, 67′ Zaraj / 14′, 20′ Hoxhaj

Shënkolli-Tirana 0-0

Iliria-Kastrioti 2-1
Shënues:
 33′ Doçi, 35′ (p) Lama / 14′ Mehmeti

Burreli-Vllaznia 0-1
Shënues:
 25′ Uenderson

Erzeni-Dinamo 3-0
Shënues:
 20′ Davidson, 54′ Rezi, 84′ Xhixhua

Korabi-Besëlidhja 2-1
Shënues: 
68′ Dida, 80′ Gjongecaj / 62′ Merdini

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Champions League/ Manchester City turpëron Gjimshitin me shokë

Publikuar

-

Manchester City ka fituar 5-1 ndaj Atalantës në “Etihad Stadium” për javën e tretë të Champions League. Mbrojtësi kuqezi, Berat Gjimshiti, luajti nga minuta e parë në këtë ndeshje. Italianët kaluan të parët në avantazh me golin e Malinovsky nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 28′. “Qytetarët” përmbysën gjithçka me dy golat […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Bayerni del me 3 pikë nga Pireu/ Juventusi përmbys gjithçka në dy minuta

Publikuar

-

Në Grupin B, Bayern Munich fitoi 2-3 në Pire ndaj Olympiacos. Miëtq shënuan të parët me El Arabi 23′, bavarezët përmbyën rezultatin me dy golat e Lewandowskit 34′, 62′, dhe supergolin e Tolisso 75′. Grekët ngushtuan rezultatin me golin e Guilherme 79′. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Tottenhami fitoi 5-0 ndaj Crvena zvezda. Klasifikimi […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Shpëton Zidane/ Icardi, Di Maria dhe Mbappe fitojnë me “manita”

Publikuar

-

Janë mbyllur dy ndeshjet e Grupit A për javën e tretë të Champions League. Në Brugge, PSG-ja fitoi 0-5 ndaj vendasve të Club Brugge. Tre gola nga Mbappe dhe dy nga Icardi, ndërsa Di Maria dha 3 asiste. Në Stamboll, një gol i Toni Kroos 18′ i dha fitoren Realit kundër Galatasaray. Kjo fitore mban […]

LEXO TE PLOTE