Connect with Us

Plas keq te Juventusi/ Asnjë tifoz bardhezi nuk do të jetë sot ndaj Atletico Madridit, ja pse

Seria A

Plas keq te Juventusi/ Asnjë tifoz bardhezi nuk do të jetë sot ndaj Atletico Madridit, ja pse

Publikuar

-

Juventusi do ta nisë sezonin e ri me një ndeshje shumë të vështirë në fushën e Atletico Madridit dhe do të jetë i vetëm. Asnjë tifoz bardhezi nuk do të jetë i pranishëm sot në “Wanda Metropolitano”.

Lajmi konfirmohet nga “Tuttosport”, që shkruan se ultrasit e Juventusit do të bojkotojnë ndeshjen e sotme në shenjë proteste ndaj arrestimeve të fundit të drejtuesve të grupit.

Kujtojmë që 12 udhëheqës të grupeve ultras të Juventusit u arrestuan pak ditë më parë për komplot kriminal, shantazh, pastrim parash dhe dhunë. Edhe ata pak tifozë që kishin prashikuar të ishin sot në Madrid, kanë anulluar udhëtimin në fund. Situata mes Juventusit dhe ultrasve bardhezi është vërtetë e tensionuar dhe ekziston frika se ata mund të shkaktojnë rrëmujë në ndeshjen e fundjavës në Serie A ndaj Veronës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Pritja e De Biazit merr fund, ish-trajneri i kombëtares gati të marrë në drejtim ekipin e Serisë A

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi kthehet përsëri mes kandidatëve për të marrë drejtimin e një klubi në Serinë A. Ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare ka qenë sot në tribunë në ndeshjen mes Spal dhe Breshias, pasi është kandidat kryesor për t’u ulur në pankinën e skuadrës së Eterit Berishës. Spal u mund sot nga Breshia me shifrat 1-0 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Bologna-Milan, 5 gola të shënuar/ Fitorja e dytë radhazi për kuqezinjtë

Publikuar

-

Milani arrin fitoren e dytë radhazi në kampionat dhe të dytën radhazi në transfertë. Që prej muajit shtator, kur mundi Brescian me 31 gusht dhe Verona me 15 shtator, kuqezinjtë nuk fitonin dy ndeshje radhazi në kampionat. Në Bologna, djemtë e Piolit, edhe pse e nisën fort dhe gjetën dy gola me Piatek dhe Hernandez, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Bologna-Milani: 3 gola në 45 minutat e para/ Blerja e bujshme e verës shënon gol dhe autogol

Publikuar

-

Milani është duke fituar 1-2 në transfertë ndaj Bologna-s në ndeshjen e fundit të javës së 15-të të Serisë A, pas 45 minutave të para. Në minutën e 15′, Paitek fiton penallti dhe e godet vetë në mënyrë të saktë. Në minutën e 32′, kuqezinjtë dyfishojnë rezultatin me golin e Hernandez. fRancezi dërgoi topin në […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Pas humbjes ndaj Lazios, Juventusi merr goditjen tjetër të radhës

Publikuar

-

Kur të vjen e keqja, hapi derën. Kështu po ndodh edhe me Juventusin. Pas humbjes së djeshme 3-1 në “Olimpicos” ndaj Lazios, bardhezinjtë kanë marrë sot një tjetër lajm të keq. Përveç 3 pikëve, Juventusi ka humbur edhe një nga mesfushorët më të mirë që ka në dispozicion, Rodrigo Bentancur. Uruguajani ishte një nga lojtarët […]

LEXO TE PLOTE