Connect with Us

PSG shënon të dytin, Di Maria përqesh ish-ekipin e tij / Ylli francez kalon në avantazh Bayernin

Sport

PSG shënon të dytin, Di Maria përqesh ish-ekipin e tij / Ylli francez kalon në avantazh Bayernin

Publikuar

-

PSG ka shënuar golin e dytë në “Parc des Princes” ndaj Real Madridit, sërish me Angel Di Marian. Argjentinasi zhbllokoi takimin në minutën e 14′ dhe në minutën e 33′ shënoi golin e dytë për francezët dhe të dytin personal në këtë takim.

Ishte një gol mjaft i bukur nga Di Maria, pas një goditjeje nga jashtë zone. Edhe pse shënoi ndaj ish-ekipit të tij, argjentinasi festoi si i çmendur dhe me gjuhën jashtë.

Në “Allianz Arena”, Kingsley Coman zhbllokon rezultatin ndaj serbëve të Crvena Zvezda, pas një goditjeje të bukur me kokë. Asisti për golin e yllit francez u dha nga Ivan Perisic. /CNA.al

https://twitter.com/i/status/1174407705328529409

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: