Connect with Us

Video/ 126 milionëshi bën për “ujë të ftohtë” mbrojtësit e Juventusit

Sport

Video/ 126 milionëshi bën për “ujë të ftohtë” mbrojtësit e Juventusit

Publikuar

-

Pjesa e parë mes Atl. Madridit dhe Juves u mbyll 0-0. Në minutat e para, vendasit patën një mundësi të mirë për të gjeur golin e avantazhit me Joao Felix, por fati nuk ishte në anën e portugezit.

https://twitter.com/i/status/1174412784718815232

19-vjeçari që u transferua këtë verë për 126 milionë euro, ka marrë zvarrë për gati 50 metra gjithë mbrojtësit e Juventusit, por në fund gjuajtja e tij u ndal nga Szczesny. Ky djalosh do të bëjë histori në botën e futbollit, është thjesht i jashtëzakonshëm. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

As Bayern dhe as Barcelona/ Zbulohet destinacioni i ri i Coutinhos

Publikuar

-

Philippe Coutinho është duke menduar për destinacionin e tij të radhës, pasi raportohet se Bayern Munich ka vendosur t’i japë fund aventurës mes brazilianin. Sipas “Bild”, klubi bavarez ka vendosur të mos ushtrojë opsionin për blerjen e futbollistit në pronësi të Barcelonës. Në fakt, Coutinho është përfolur fuqishëm për një rikthim të mundshëm në Premier […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Në gjurmët e Odise Roshit, talenti i Flamurtarit transferohet në Serinë B

Publikuar

-

Nga

Para një dekade Flamurtari “peshkonte” në Fier një emër si Odise Roshi, i cili tek Apolonia nuk gjente hapësirë, por impresionoi drejtuesit e Flamurtarit në një miqësore. Më pas dihet si shkoi karriera e Roshit, i cili prej vitesh është një lojtar kyç edhe në kombëtare. Ndoshta në të ardhmen një histori të ngjashme do […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Sfida ndaj Partizanit në “Air Albania”, Kukësi bën njoftimin e rëndësishëm

Publikuar

-

Nga

Kukësi do të përballet ditën e diel ndaj Partizanit, në supersfidën e javës së 19-të të Kategorisë Superiore. Ashtu siç është njoftuar kjo përballje do të zhvillohet në orën 19:00, në stadiumin e ri Kombëtar, “Air Albania”. Ndërkohë së fundmi, nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, klubi verilindor ka bërë me dije se ka venë […]

LEXO TE PLOTE