Connect with Us

Akuzon Barcelona/ De Ligt zgjodhi Juventusin për shkak të parave

La Liga

Akuzon Barcelona/ De Ligt zgjodhi Juventusin për shkak të parave

Publikuar

-

Matthijs de Ligt ka qenë një nga personazher kryesorë të kësaj vere. Holandezi ishte shumë pranë transferimit te Barcelona, por në fund për habinë e të gjithëve zgjodhi Juventusin.

Drejtuesit e Barcelonës janë të bindur se lojtari këtë zgjedhje e bëri vetëm për përfitime ekonomike, duke u ndihmuar edhe nga ligji italian për taksat. Dihet që në Spanjë shumë yje të mëdhenj përfshi Messin dhe Ronaldon kanë pasur probleme ligjore lidhur me taksat.

“Ne i kemi bërë një ofertë, por ai preferoi të shkonte tek Juventus, ku taksat e lejojnë të fitojë më shumë” ka thënë Oscar Grau, drejtor i lart i Barcelonës.

20-vjeçari paguhet 8 milionë euro në sezon te Juventusi plus 4 milionë euro bonuse. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Realit i sos durimi, largon dy dështakët e mëdhenj

Publikuar

-

Merkato e janarit për Real Madrid është fokusuar vetëm në largimin e lojtarëve që nuk janë në planet e Zidane. Në dyshim mbetet e ardhmja e James Rodriguez ndërsa të sigurtë do të jenë largimet e Mariano dhe Brahim Diaz. Për të parin ka disa oferta nga Italia dhe Portugalia dhe paga e tij e […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Pak ditë më parë u shkarkua nga Barcelona/ Zbulohet destinacioni i ri i Valverdes

Publikuar

-

Pak më shumë se një javë më parë, Ernesto Valverde u shkarkua nga Barcelonës, pas humbjes në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës, ndaj Atletico Madridit. Edhe pse nuk ka ka kaluar shumë kohë, kanë filluar që tani zërat në lidhje me të ardhmen e teknikut spanjoll. “Sportsmail” raporton se 55-vjeçari do të qëndrojë pushim deri […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Do befasoheni/ Setien bën përforcimin e parë te Barcelona

Publikuar

-

E përditshmja sportive “Marca” shkruan se Quique Setien ka projektuar lojtarin e parë që do të transferojë të Barcelona. Katalanasit kanë nevojë të përforcohen në mbrojtje, ndaj Setien iu ka kërkuar drejtuesve të klubit të transferojnë Santiago Ramos Mingo që luan me Boca Juniors. Ai është vetëm 18 vjeç, luan si qendërmbrojtës, 1.80 metra i […]

LEXO TE PLOTE