Connect with Us

E bujshme/ Mourinho rikthehet te Real Madridi?

La Liga

E bujshme/ Mourinho rikthehet te Real Madridi?

Publikuar

-

Rikthimi i Zinedine Zidane në krye të Realit, nuk po ecën aspak siç pritej. Mungesë rezultatesh, lojë e dobët dhe mbi të gjitha pakënaqësi e madhe brenda grupit. Humbja e djeshme 3-0 ndaj Parisit ka lëkundur fort pozitën e Zidane, si trajner i “Los Blancos”.

Mediat spanjolle raportojnë sot se Perezit po i sos durimi me francezin dhe është gati të rikhejë të preferuarin e tij, Jose Mourinho. Portugezi ka drejtuar Realin në vitet 2010-2013, ku arriti të fitonte La Ligën dhe u eliminua tre herë rresht në gjysmëfinalet e Champions League. Pas largimit vitin e kaluar nga Man. United është i papunë.

Perez dhe Mourinho i kanë ruajtur marrëdhëniet të mira mes tyre, edhe pasi përfunduan bashkëpunimin. Në rast se Zidane do vazhdojë të zhgënjejë në ndeshjet e radhës, nuk përjashtohet mundësia që “Special One” të rikthehet në Madrid. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Fitore e vuajtur për Barcelonën, goli i Messit duhet shijuar disa herë

Publikuar

-

Barcelona mori një fitore të vujatur 1-0 ndaj Granada-s në “Camp Nou”, për javën e 20-të të La Ligës. Quique Setien e nis kështu me këmbë të mbarë aventurën te katalanasit. Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 75′, pas një aksioni perfekt të katalanasve dhe finalizimit të bukur të Leo Messit. […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Aksioni i vitit/ Video: Messi me shokë shënojnë një gol spektakolar

Publikuar

-

Barcelona ka gjetur golin e avantazhit në “Camp Nou” ndaj Granada-s pas vetëm 75 minutash lojë. Pas një super aksioni dhe disa kombinimesh perfekte, Vidal asiston në mënyrë të shkëlqyer për Messin dhe ky i fundit dërgon topin në rrjetë. Mos e lini pa e parë këtë super aksion dhe finalizim perfekt të Messit me […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Mori lajmin më të hidhur në jetë para disa ditësh, ylli i Barcelonës lë pas dhimbjen dhe zbret në fushë

Publikuar

-

Barcelona po luan në këto momente ndaj Granada-s në “Camp Nou” për javën e 20-të të La Ligës. Në fushë për katakalansit nga minuta e parë edhe Sergi Roberto, i cili disa ditë më parë mori goditjen më të rëndë në jetë. Mamaja e 27-vjeçarit, Maria Rosa, ndërroi jetë pak ditë më parë, pasi nuk […]

LEXO TE PLOTE