Connect with Us

E fundit/ Zbulohet data kur do të shpallet fituesi i “Topit të Artë”

Sport

E fundit/ Zbulohet data kur do të shpallet fituesi i “Topit të Artë”

Publikuar

-

Fituesi i “Topit të Artë” 2019 do të shpallet më 2 dhejtor në një ceremoni gjigande, që do të mbahet në Paris.

Organizatori i këtij eventi “France Football” ka bërë të ditur sot disa nga detajet e kësaj ceremonie, që do të zhvillohet në Teatrin “Chatelet”, një kryeveper e arkitetkturës franceze.

Prezantuesi në këtë ceremoni do të jetë Didier Drogba, një emër i madh i futbollit që ka fituar shumë trofe, por mbi të gjitha dashurinë e tifozëve.

Përsa i përket fituesit, tashmë dihet që 3 kandidatët finalë pritet të jenë Leo Messi, Virgil van Dijk dhe Cristiano Ronaldo. Fituesi zgjidhet në bazë të votave të gazetarëve të përzgjedhur nga “France Football”. Edhe Shqipëria ka përfaqësuesin e saj, por akoma nuk dihet emri që do të votojë për këtë vit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: