Connect with Us

Europa League, rezultatet e plota/ Fitore e madhe për Arsenalin, shokohet Lazio

Sport

Europa League, rezultatet e plota/ Fitore e madhe për Arsenalin, shokohet Lazio

Publikuar

-

Kanë përfunduar ndeshjet e para të Europa League për ditën e sotme, ku nuk kanë munguar surprizat. Arsenali mori një fitore të madhe 0-3 në Gjermani ndaj Eintracht Frankfurt. Golat për “Topçinjtë” u shënuan nga ëillock 38′, Saka 85′, Aubameyang 88′.

Lazio edhe pse shënoi e para ndaj rumunëve të CFR Cluj, në fund humbi me shifrat 2-1, duke e nisur keq aventurën për këtë sezon në Europa League. Fitore pa shumë probleme për ekipet e tjera të mëdha si Baseli apo Sevilla.

Këto janë rezultatet finale të ndeshjeve të orës 19:00, të tjerat nisin në orën 21:00. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Realit i sos durimi, largon dy dështakët e mëdhenj

Publikuar

-

Merkato e janarit për Real Madrid është fokusuar vetëm në largimin e lojtarëve që nuk janë në planet e Zidane. Në dyshim mbetet e ardhmja e James Rodriguez ndërsa të sigurtë do të jenë largimet e Mariano dhe Brahim Diaz. Për të parin ka disa oferta nga Italia dhe Portugalia dhe paga e tij e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Çmendet” Juventusi, ofron 3 futbollistë për të marrë në skuadër talentin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Talenti shqiptar, Xhakomo Vrioni me shumë mundësi do të jetë një lojtar i Juventusit, teksa do të transferohet te 23-vjeçarëve bardhezinj të cilët militojnë në Serie C. Shqiptari do të largohet nga Çitadela ku ka gjetur pak minuta, për të kaluar te 23-vjeçarët e bardhezinjve. Akordi mes Juventusit dhe Sampdorias është arritur, me këta të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Igli Tare në aksion, drejtori i Lacios punon në fshehtësi për të rrëmbyer yllin e Kombëtares

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht se mediat italiane, raportojnë se Marash Kumbulla ka arritur një akord paraprak me Interin, për t’u transferuar në verë, drejtori i Lacios, Igli Tare është duke punuar në fshehtësi për të rrëmbyer talentin shqiptar. Mbrojtësi i Kombëtares shkëlqeu në pjesën e parë të sezonit me fanellën e Veronës dhe pavarësisht moshës 19-vjeçare apo se […]

LEXO TE PLOTE