Connect with Us

Europa League, rezultatet e plota/ Roma fiton pa probleme, Man. United i falet një 17-vjeçari

Sport

Europa League, rezultatet e plota/ Roma fiton pa probleme, Man. United i falet një 17-vjeçari

Publikuar

-

Kanë përfunduar ndeshjet e darkës në Europa League, ku nuk kanë munguar golat, emocionet dhe befasitë.

Në “Olimpico”, Roma fitoi 4-0 ndaj turqve të Basakhesir, duke e nisur me këmbë të mbarë aventurën në Europa League. Fillimisht ishte një autogol i miqve, më pas erdhën 3 golat e verdhekuqve me Dzeko 58′, Zaniolo 71′, Kluivert 93′.

Në “Old Trafford”, Man. United mori një fitore të vuajtur ndaj Astanës me rezultatin e ngushtë 1-0. Goli i vetëm për “Djajtë” u shënua 15 minuta para fundit nga 17-vjeçari Mason Greenwood.

Surpriza e mbrëmjes ka ardhur nga Gjermania, aty ku Borussia Monchengladbach u mund 0-4 nga austriakët e Wolfsberger. Ndërsa ekipi tjetër gjerman, Wolfsburg fitoi 3-1 ndaj ukrainasve të Oleksandriya.

Një tjetër befasi ka ardhur nga Anglia, aty ku ëolves është mundur 0-1 nga Braga. Portugezët shënuan në minutën e 71′ me Horta duke marrë një 3 pikësh të artë ndaj një ekipi të fortë si Wolves.

Këto janë rezultatet e plota të ndeshjeve të darkës në EL. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE