Connect with Us

Formacioni i javës në Champions/ Sa shumë surpriza, mungojnë Ronaldo dhe Messi

Sport

Formacioni i javës në Champions/ Sa shumë surpriza, mungojnë Ronaldo dhe Messi

Publikuar

-

UEFA ka publikuar formacionin më të mirë të javës pas ndeshjeve të para në Champions League. Lojtari që ka rënë në sy më shumë ka qenë talenti norvegjez i Salzburgut, Erling Haland, i cili debutoi me tre gola në kompeticionin më të rëndësishëm për klube.

Nuk mund të mungonin në këtë formacion Angel Di Maria, argjentinasi ishte i jashtëzakonshëm në fitoren e djeshme të PSG-së 3-0 ndaj Realit.

Një vend edhe per heroin e Barcelonës ndaj Dortmundit, Marc-Andre ter Stegen. Formacioni i plotë është si më poshtë. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Cavani i kërkoi sherr gjatë ndeshjes, zbulohet përgjigjja e Messit(video)

Publikuar

-

Ndeshja e mbrëmshme miqësore mes Argjentinës dhe Uruguajit përfundoi në barazim 2-2. Edhe pse ishte një ndeshje miqësore nuk munguan tensionet, siç ishte rasti kur Cavani dhe Messi ishin gati të përlesheshin mes tyre, por ndërhyrja e shokëve të skuadrës qetësoi situatën. Sipas gazetës argjentinase ‘Ole’, Cavani është kapuar nga kamerat duke i kërkuar sherr […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Igli Tare kapet ngushtë, duhet të largojë nga skuadra shqiptarin në merkaton e janarit

Publikuar

-

Nga

Igli Taren e pret një punë e madhe në javët në vijim. Drejtuesi shqiptar i Lacios duhet të mendojë këtë radhë jo për të afruar futbollistë, por për të larguar ata që praktikisht po marrin rrogën pa dhënë kontributin e tyre në klubin bardhekaltër e janë plotësisht jashtë planeve të trajnerit Inzagi. Një prej tyre […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Ronaldo i befason të gjithë, fton lojtarët e Juves në restorant për një arsye shumë të veçantë

Publikuar

-

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ka marrë një vendim mjaft interesant, por shumë të rëndësishëm. Portugezi është kritikuar shumë për sjelljet e tij gjatë ndeshjes kundër Milanit, kur Sarri vendosi ta zëvendësonte me Dybalan, në fillim të pjesës së dytë. Ronaldo nuk shkoi në stolin e rezervave, por direkt në dhomat e zhveshjes, duke marrë […]

LEXO TE PLOTE