Connect with Us

Shënoi gol në Champions League, Broja i Chelseat në kombëtaren shqiptare

Sport

Shënoi gol në Champions League, Broja i Chelseat në kombëtaren shqiptare

Publikuar

-

Sulmuesi shqiptar shënoi në Ligën e Kampioneve për të rinj me skuadrën e Çelsit, mirëpo të pranishëm kanë qenë legjendat e “bluve” të Londrës.

Të pranishëm për përballjen e 19- vjeçarëve londinezë përballë Valencias kanë qenë edhe Eshli Kol dhe Peter Çeh, për llogari të klubit. Si për t’u dhënë mbështetje djemve të rinj, por edhe, pse jo, për të mbajtur shënime për çfarë kanë parë në fushën e lojës.

Shqiptari ia doli që të tregohej i rëndësishëm edhe në këtë kompeticion të rëndësishëm, duke shënuar një gol, pavarësisht se nuk mjaftoi për fitoren, duke qenë se ndeshja përfundoi 3-3.

Broja ka përfunduar edhe nën radarët e trajnerit Reja për Kombëtaren A dhe në vazhdim të kualifikueseve, mund të ketë edhe një ftesë për të.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: