Connect with Us

Skënderbeu u rikthye te fitorja, Ilir Daja: Ishte e vështirë deri sa na u dhurua penalltia

Sport

Skënderbeu u rikthye te fitorja, Ilir Daja: Ishte e vështirë deri sa na u dhurua penalltia

Publikuar

-

Trajneri i Skënderbeut ka deklaruar se çështja e kualifikimit është thuajse e mbyllur, falë fitores së thellë në këtë transfertë. Sipas Ilir Dajës, në këtë përballje Skënderbeu ishte futur në fushë me përqendrim maksimal, por pa harruar që vëmendja kryesore është e fokusuar te sfida në kampionat me skuadrën e Teutës.

“E kisha vlerësuar maksimalisht këtë takim. Pjesa e parë ishte shumë e vështirë, deri në momentin kur na u dhurua një penallti. Në gjysmën e dytë të fraksionit të dytë të lojës arritëm që të dilnim në lojën tonë dhe të çojmë në katër shifrën e golave. Kemi realizuar edhe nga gabimet e portierit dhe mbrojtjes kundërshtare. Me këtë fitore, pothuajse e kemi siguruar kalimin e turit të parë dhe tashmë vëmendja është e përqendruar te ndeshja e radhës me Teutën”, ka deklaruar Daja për “Panorama Sport”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Realit i sos durimi, largon dy dështakët e mëdhenj

Publikuar

-

Merkato e janarit për Real Madrid është fokusuar vetëm në largimin e lojtarëve që nuk janë në planet e Zidane. Në dyshim mbetet e ardhmja e James Rodriguez ndërsa të sigurtë do të jenë largimet e Mariano dhe Brahim Diaz. Për të parin ka disa oferta nga Italia dhe Portugalia dhe paga e tij e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Çmendet” Juventusi, ofron 3 futbollistë për të marrë në skuadër talentin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Talenti shqiptar, Xhakomo Vrioni me shumë mundësi do të jetë një lojtar i Juventusit, teksa do të transferohet te 23-vjeçarëve bardhezinj të cilët militojnë në Serie C. Shqiptari do të largohet nga Çitadela ku ka gjetur pak minuta, për të kaluar te 23-vjeçarët e bardhezinjve. Akordi mes Juventusit dhe Sampdorias është arritur, me këta të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Igli Tare në aksion, drejtori i Lacios punon në fshehtësi për të rrëmbyer yllin e Kombëtares

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht se mediat italiane, raportojnë se Marash Kumbulla ka arritur një akord paraprak me Interin, për t’u transferuar në verë, drejtori i Lacios, Igli Tare është duke punuar në fshehtësi për të rrëmbyer talentin shqiptar. Mbrojtësi i Kombëtares shkëlqeu në pjesën e parë të sezonit me fanellën e Veronës dhe pavarësisht moshës 19-vjeçare apo se […]

LEXO TE PLOTE