Connect with Us

Tronditet bota e futbollit/ Ekzekutohet me armë mbrojtësi holandez

Sport

Tronditet bota e futbollit/ Ekzekutohet me armë mbrojtësi holandez

Publikuar

-

Vetëm pak orë pasi futbolli holandez u trondit nga vdekja e futbollistit Fernando Riksen, një tjetër lajm i rëndë ka goditur Holandën. Gjatë orëve të natës, është sulmuar me armë mbrojtësi 32-vjeçar, Kelvin Majnard i cili ka ndërruar jetë pak minuta më vonë.

Gjithçka ka ndodhur në Amsterdam, kur futbollisti po ecte me makinën e tij dhe në krah, i ka ardhur një motor i zi te i cili kishte dy persona që ende nuk janë identifikuar. Nga motori, ka ardhur edhe sulmi me armë karshi futbollistit i cili është plagosur fillimisht rëndë.

Policia dhe ambulanca kanë shkuar pak minuta më vonë dhe e kanë shoqëruar futbollistin për ndihmën e shpejtë, megjithatë plagët e marra kanë rezultuar fatale. Në karrierën e tij, ai ka luajtur me skuadra si Emmen, Burton e së fundmi me Quick Boys.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: