Connect with Us

Berlusconi tallet keq me Milanin/ Klubi im i mund 3-0

Seria A

Berlusconi tallet keq me Milanin/ Klubi im i mund 3-0

Publikuar

-

Silvio Berlusconi, ish-presidenti legjendar i Milanit, që tani ka marrë drejtimin e Monza-s, është tallur keq me ekipin e tanishëm të kuqezinjve.

“Kam folur me presidentin aktual të Milanit dhe i thashë të organizojmë një miqësore. Do të fitojmë 3-0. Kush ka parë Monzën së fundmi është argëtuar. Dallohet efekti i skemave të studiuara nga unë, Brocchi dhe Galliani”, tha Berlusconi.

Aktualisht, Monza luan në Serie C dhe në 4 ndeshjet e fundit ka marrë 4 fitore. Qëllimi kryesor për këtë sezon është ngjitja në një kategori më sipër, Serie B. Bashkë me Berlsuconin, pjesë e Monza-s janë edhe Adriano Galliani dhe Cristian Brocchi. Galiani është ish-drejtori sportiv i Milanit, njeriu që solli në Milano shumë emra të mëdhenj, ndërsa Brocchi ish-futbollist dhe ish-trajner i Milanit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Titulli këtë sezon në Serinë A t’i jepet Atalantës, nis peticioni

Publikuar

-

Nga

Teksa në Itali vazhdojnë debatet për rinisjen e kampionatit, një qytetar ka nisur një fushatë për të firmosur peticionin që titulli kampion i këtij sezoni t’i jepet Atalantës, pasi qyteti i Bergamos është goditur më rëndë nga koronavirusi. Në faqen “Change.org” , një qytetar ka kërkuar që të grumbullohet firmat e mjaftueshme për t’i kërkuar […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Maska falas për italianët, Gjimshiti tregon gjestin e madh që po ben e fejuara e tij serbe

Publikuar

-

Nga

Itali vijon të vuaj pasojat e virusit Covid-19 me qindra jetë humbura. Nga ana tjetër mijra persona janë të prekur apo edhe të tjerë që rrezikojnë shumë. Nevoja për masa mbrojtëse dhe mbështetje mbetet gjithmonë në rritje për të qenë sa më të sigurtë dita-ditës. E këtë herë ndihmës së donacioneve i bashkohet edhe partnerja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Surpriza e madhe e merkatos, Milot Rashica në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Vedat Muriqi nuk është emri i vetëm që po monitorohet me shumë kujdes në radhët e përfaqësueses së Kosovës nga klubet e mëdha italiane për merkaton e verës. Edhe Milot Rashica ka përfunduar prej kohësh në radarët e tyre e duket se më në fund një prej emrave të mëdhenj më Itali do të bëjë […]

LEXO TE PLOTE