Connect with Us

Fabio Capello jep parashikimin e tij/ Ja kush do ta fitojë Champions League

Seria A

Fabio Capello jep parashikimin e tij/ Ja kush do ta fitojë Champions League

Publikuar

-

Fabio Capello është i bindur se Juventusi i ka të gjitha mundësitë për të fituar Champions-in këtë sezon. Trajneri italian ka lavdërruar paraqitjen e bardhezinjve pas barazimit 2-2 ndaj Atl. Madridit.

“Kam parë personalitet të madh të shfaqur në një fushë të vështirë si ajo e “Wanda Metropolitano”. Ishte një tjetër Juventus nga ai që pamë ndaj Fiorentinës. Lojtarët ndihmonin njëri-tjetrin dhe dhanë maksimumin në fushë. Luajtën pa frikë, duke treguar se kanë shpirtin e duhur për të fituar Champions League”, tha Capello për të përditshmen sportive italiane “Tuttosport”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: