Connect with Us

Kaos në Kategorinë e Dytë, FSHF shtyn kampionatin

Sport

Kaos në Kategorinë e Dytë, FSHF shtyn kampionatin

Publikuar

-

Teksa të dielën, pritej të ngrinte siparin Kategoria e Dytë, një vendim i papritur është marrë nga FSHF-ja

“Panorama Sport”, mëson se është marrë vendimi që të shtyhet nisja e Kategorisë së Dytë me një javë. Pra, gara nuk do të nisë këtë të dielë, por të dielën e 29 shtatorit.

Problemet e shumta që kanë skuadrat dhe jo vetëm kanë bërë që të merret ky vendim për shtyrjen me një javë të nisjes së garës. Kujtojmë që shorti i Kategorisë së Dytë nuk është hedhur ende dhe pritet që të ndodhë ditën e hënë. Ndërkohë FSHF-ja ende nuk ka bërë ndarjen e grupeve, pasi shumë ekipe kanë probleme.

Ndërkaq ditën e djeshme Komiteti Ekzekutiv ka vendosur se për ekipet e Kategorisë së Dytë do të lejohen vetëm 3 lojtarë jashtë qarku.

Nga ky rregull rrezikon më së shumti ekipi i Tomorit që ka 8 lojtarë jashtë qarkut.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Realit i sos durimi, largon dy dështakët e mëdhenj

Publikuar

-

Merkato e janarit për Real Madrid është fokusuar vetëm në largimin e lojtarëve që nuk janë në planet e Zidane. Në dyshim mbetet e ardhmja e James Rodriguez ndërsa të sigurtë do të jenë largimet e Mariano dhe Brahim Diaz. Për të parin ka disa oferta nga Italia dhe Portugalia dhe paga e tij e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Çmendet” Juventusi, ofron 3 futbollistë për të marrë në skuadër talentin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Talenti shqiptar, Xhakomo Vrioni me shumë mundësi do të jetë një lojtar i Juventusit, teksa do të transferohet te 23-vjeçarëve bardhezinj të cilët militojnë në Serie C. Shqiptari do të largohet nga Çitadela ku ka gjetur pak minuta, për të kaluar te 23-vjeçarët e bardhezinjve. Akordi mes Juventusit dhe Sampdorias është arritur, me këta të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Igli Tare në aksion, drejtori i Lacios punon në fshehtësi për të rrëmbyer yllin e Kombëtares

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht se mediat italiane, raportojnë se Marash Kumbulla ka arritur një akord paraprak me Interin, për t’u transferuar në verë, drejtori i Lacios, Igli Tare është duke punuar në fshehtësi për të rrëmbyer talentin shqiptar. Mbrojtësi i Kombëtares shkëlqeu në pjesën e parë të sezonit me fanellën e Veronës dhe pavarësisht moshës 19-vjeçare apo se […]

LEXO TE PLOTE