Connect with Us

Nuk do e besoni kush do jetë prezent në stadium gjatë inagurimit të “Arena Kombëtare”

Kombëtare

Nuk do e besoni kush do jetë prezent në stadium gjatë inagurimit të “Arena Kombëtare”

Publikuar

-

Dje është mbledhur Komiteti Ekzekutiv në Federatën Shqiptare të Futbollit, ku ndër të tjera është vendosur edhe në lidhje me ceremoninë e inaugurimit të stadiumit të ri kombëtar.

Impianti që po ndërtohet në kryeqytet pritet që të miratohet në përballjen zyrtare që kuqezinjtë do të luajnë më 17 nëntor kundër kampionëve të botës në fuqi, Francës.

“Panorama Sport”, nga burime kofidenciale të besueshme ka mësuar se pritet që në vendin tonë, pikërisht më 17 nëntor të jetë në Tiranë edhe presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin.

Numri një i institucionit europian të futbollit pritet që të pranojë ftesën zyrtare të bërë nga FSHFja, për këtë eveniment festiv, që korrespondon edhe me ndeshjen kundër kampionëve të Botës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Çmendet” Juventusi, ofron 3 futbollistë për të marrë në skuadër talentin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Talenti shqiptar, Xhakomo Vrioni me shumë mundësi do të jetë një lojtar i Juventusit, teksa do të transferohet te 23-vjeçarëve bardhezinj të cilët militojnë në Serie C. Shqiptari do të largohet nga Çitadela ku ka gjetur pak minuta, për të kaluar te 23-vjeçarët e bardhezinjve. Akordi mes Juventusit dhe Sampdorias është arritur, me këta të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Igli Tare në aksion, drejtori i Lacios punon në fshehtësi për të rrëmbyer yllin e Kombëtares

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht se mediat italiane, raportojnë se Marash Kumbulla ka arritur një akord paraprak me Interin, për t’u transferuar në verë, drejtori i Lacios, Igli Tare është duke punuar në fshehtësi për të rrëmbyer talentin shqiptar. Mbrojtësi i Kombëtares shkëlqeu në pjesën e parë të sezonit me fanellën e Veronës dhe pavarësisht moshës 19-vjeçare apo se […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

De Biazi në hall të madh, djali i legjendës Johan Krujf i bën gjëmën

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi vazhdon të mbetet i papunë pavarësisht suksesit historik të arritur me Shqipërinë duke u kualifikuar në Kampionatin Europian. Italiani i natyralizuar si shqiptar, ka folur me shumë klube të ndryshme e sidomos federata për të marrë drejtimin e një kombëtareje, për një arsye apo një tjetër nuk po arrin të firmosë askund. […]

LEXO TE PLOTE