Connect with Us

Nuk është Mourinho/ Perez i befason të gjithë me trajnerin e ri që do të zëvendësojë Zidane

La Liga

Nuk është Mourinho/ Perez i befason të gjithë me trajnerin e ri që do të zëvendësojë Zidane

Publikuar

-

Aventurës së Zinedine Zidane te Real Madridi, po i vjen fundi, për të dytën herë si trajner. Fillimi i komplikuar i sezonit të ri me “Los Blancos” ka vënë në dyshim të madh të ardhmen e francezit.

Mediat spanjolle kanë filluar të raportojnë mbi pasardhësit e mundshëm të Zidane, ku emri i parë është ai portugezit Jose Mourinho.

Por, “Mundo Deportivo” i ka befasuar të gjithë më lajmin e sotëm ku thuhet se në rast largimi të Zidane, Perez do të emërojë në krye të Realit, Xabi Alonson, i cili ka luajtur për madrilenët për 5 sezone, 2009-2014, para se të transferohej te Bayerni.

Ish-mesfushori spanjoll ka kohë që është tërhequr nga futbolli dhe i është dedikuar tani karrierës si trajner, edhe pse është në fillimet e veta. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: