Connect with Us

Po zbukuron kampionatin, te Bylisi tani duan edhe kokën e Partizanit

Sport

Po zbukuron kampionatin, te Bylisi tani duan edhe kokën e Partizanit

Publikuar

-

Bylisi do të luajë sfidën e radhës në kampionat me Partizanin, një duel mjaft interesant. Ballshiotët shkojnë në këtë sfidë pas ecurisë pozitive në katër ndeshjet e fundit, 1 barazim me Vllazninë, 2 fitore radhazi në kampionat dhe 1 në Kupën e Shqipërisë. Stafi teknik synon që skuadra të vijojë me këtë ritëm, e pse jo të rrisë “marshin” duke kërkuar më të mirën edhe me Partizanin në kryeqytet.

Me shtatë pikë dhe në vendin e katërt pas katër javësh kampionat, Bylisi i ka synimet për më shumë. Përpara sfidës me të kuqtë, e cila luhet të shtunën në orën 16:00 në “Selman Stërmasi”, ka folur një nga lojtarët e dalluar në këto javët e fundit te ballshiotët. Ardit Peposhi, i cili ka statusin e ish-it në këtë takim, për “Panorama Sport” pohoi:

“Partizani është ekipi ku unë jam rritur dhe më ka dhënë mundësinë të luaj që në moshën 17-vjeçare dhe të mbaj veshur një fanellë të rëndë. Për mua është një ndjesi e veçantë sa herë që luaj ndaj tyre, por kjo e kësaj fundjave do të jetë një sfidë e bukur dhe shumë e vështirë.

Ne jemi në një moment të mirë, vijmë nga dy fitore radhazi dhe synojmë që të marrim më të mirën edhe në kryeqytet. Ne duhet të punojmë fort, të zbatojmë detyrat dhe porositë e trajnerit në fushën e lojës dhe të përballojmë kundërshtarin edhe psikologjikisht. Kam besim se do t’ia dalim edhe në kryeqytet”. Peposhi është një nga lojtarët që i ka mbetur Bylisit kur realizoi fitoren e fundit me Partizanin në “Qemal Stafa” para 3 vitesh e gjysmë, por sipas tij takimet janë ndryshe.

“Ndeshjet nuk i ngjajnë njëra-tjetrës. Shoh që kundërshtari është mobilizuar shumë, këtë sezon ka bërë merkato dhe synon mbrojtjen e titullit, por edhe ne kemi synimet tona madhore. Prandaj, duam që të japim më të mirën për të marrë maksimumin në fushën e lojës”, u shpreh Peposhi. Ish-ët – Në radhët e Bylisit janë disa lojtarë që kanë luajtur më herët te Partizani, madje edhe si titullarë. Ditmar Bicaj, Ardit Peposhi, Marjo Barjamaj, Stivian Janku dhe Valentino Murataj janë ish-ët e kuq në radhët e Bylisit./Panorama Sport/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Realit i sos durimi, largon dy dështakët e mëdhenj

Publikuar

-

Merkato e janarit për Real Madrid është fokusuar vetëm në largimin e lojtarëve që nuk janë në planet e Zidane. Në dyshim mbetet e ardhmja e James Rodriguez ndërsa të sigurtë do të jenë largimet e Mariano dhe Brahim Diaz. Për të parin ka disa oferta nga Italia dhe Portugalia dhe paga e tij e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Çmendet” Juventusi, ofron 3 futbollistë për të marrë në skuadër talentin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Talenti shqiptar, Xhakomo Vrioni me shumë mundësi do të jetë një lojtar i Juventusit, teksa do të transferohet te 23-vjeçarëve bardhezinj të cilët militojnë në Serie C. Shqiptari do të largohet nga Çitadela ku ka gjetur pak minuta, për të kaluar te 23-vjeçarët e bardhezinjve. Akordi mes Juventusit dhe Sampdorias është arritur, me këta të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Igli Tare në aksion, drejtori i Lacios punon në fshehtësi për të rrëmbyer yllin e Kombëtares

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht se mediat italiane, raportojnë se Marash Kumbulla ka arritur një akord paraprak me Interin, për t’u transferuar në verë, drejtori i Lacios, Igli Tare është duke punuar në fshehtësi për të rrëmbyer talentin shqiptar. Mbrojtësi i Kombëtares shkëlqeu në pjesën e parë të sezonit me fanellën e Veronës dhe pavarësisht moshës 19-vjeçare apo se […]

LEXO TE PLOTE