Connect with Us

Starton nesër java e pestë, Kukësi-Tirana është sfida për kreun

Sport

Starton nesër java e pestë, Kukësi-Tirana është sfida për kreun

Publikuar

-

ë ndeshjet e javës së 5 të Superligës Kukësi – Tirana është takimi më i rëndësishëm pasi të dy skuadrat janë projektuar si pretendente për titull. Edhe në renditje të dy ekipet janë fare pranë, pasi i ndajnë vetëm 3 pikë, me Tiranën që kryeson dhe Kukësin që gjendet në vendin e tretë. Trajneri i bardhebluve Ardian Mema e cilëson një provë të rëndësishme.

“Këto ekipe duhen menaxhuar mirë që mos të humbasësh dhe nëse fiton është goxha test i mirë.”

Një tjetër ndeshje e rëndësishme e javës që do të luhet në shtunën është edhe Partizani-Bylis. Të kuqtë vijnë nga humbja me Laçin ndërsa ballshiotët nga fitorja me Kukësin. Trajneri i Partizanit Franco Lerda e ka të qartë se si duhet të luajë për të marrë 3 pikët.

“Bylisi është një skuadër që do të ketë vëmendjen maksimale nga ne. E kam, ndjekur në dy takimet ndaj Skënderbeut dhe Kukësit. Ne duhet të bëjmë një ndeshje shumë agresive, duhet të kemi shumë durim, pasi ata vrapojnë shumë, por në fund duhet të marrim tre pikët dhe të kemi sukses, pasi është një kundërshtar delikat.”

Teuta e vendit të dytë do të vizitojë Skënderbeun në Korçë ndërsa të dielën luhet Vllaznia – Luftëtari dhe Flamurtari – Laçi.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Reja i zhgënjyer: Ja çfarë nuk më pëlqeu sonte te ekipi

Publikuar

-

Nga

Edi Reja, trajneri i Kombëtares, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, pas ndeshjes duke thënë: Barazimi ndaj Andorrës? “Nuk mund të jemi të kënaqur me këtë ndeshje që kemi bërë. Nuk më pëlqeu qëndrimi i disa lojtëreve në fushë, nuk më pëlqeu loja, por as rezultati”. Golat e pësuar? “Sot u treguam mëndjelehtë, na vuri në vështirësi […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Balaj: E pabesueshme të të shënojë Andorra dy gola

Publikuar

-

Nga

Bekim Balaj, sulmuesi i Kombëtares, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, dhe është shprehur shumë i zhgënjyer për barazimin ndaj Andorrës, ku sipas tij duhet të ishte bërë më shumë. “Sigurisht që mund të bënim shumë më tepër. Nuk duhej ky barazim në shtëpi. Ndeshja nisi mirë, shënuam shpëjt. Por të vjen keq që morëm […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Eliminatore Euro 2020: Anglia dhe Portugalia shpartallojnë kundërshtarët, Franca fiton me përmbysje

Publikuar

-

Portugalia ka shpartalluar Lituaninë me rezultatin tenistik 6-0 në Estadio Algarve të Faro/Loule. Kampionët në fuqi të Europës kanë shfaqur një formë fantastike në shtëpi duke hedhur një tjetër hap të rëndësishëm për kualifikimin. Megjithatë, lufta me Serbinë do të jetë e fortë teksa edhe ballkanasit e kanë fituar sfidën e tyre ndaj Luksemburgun me […]

LEXO TE PLOTE