Connect with Us

Tronditet Eros Grezda, në Skoci hapin hetim kundër tij

Kombëtare

Tronditet Eros Grezda, në Skoci hapin hetim kundër tij

Publikuar

-

E keqja për Eros Grezdën te Rangersi nuk ka fund. Pas një sezoni tërësisht zhgënjyes dhe pas një merkato ku nuk u gjet asnjë skuadër e re për sulmuesin shqiptar, vazhdoi të mbetej pjesë tek të rinjtë e skocezëve.

Ky ishte edhe vendimi i trajnerit Gerrard që nuk ka ndryshuar ende, që përsa kohë Grezda do të jetë pjesë e Rangersit dhe nuk do të largohet, do të luajë me të rinjtë. Kjo ndodhi edhe në përballjen e djeshme ndaj Ballymena, atje ku u fitua me rezultatin 1-0.

Grezda e nisi nga minuta e parë dhe u largua në të 84-tën. Por ekipi skocez ka hapur një hetim të ri për sulmuesin e Shqipërisë, pasi është akuzuar nga ana e kundërshtarëve se ka pështyrë Andrew Burns. Të paktën kjo ishte ajo që pretendohej nga rivalët iralndezë, ndërsa takimi u shoqërua edhe me incidente të shumta.//Shqiperia.ch/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: