Connect with Us

Tronditet Kukësi, mungojnë dy titullarët kryesorë për ndeshjen ndaj Tiranës

Sport

Tronditet Kukësi, mungojnë dy titullarët kryesorë për ndeshjen ndaj Tiranës

Publikuar

-

Kukësi ka dy mungesa shumë të rëndësishme Valon Et’hemin e Emiljano Mustën, të cilat i kanë rënduar nënkampionëve në lojën e tyre. Të dy futbollistët kanë shumë peshë sa i përket lojës së tyre. Në takimin e fundit ndaj Bylisit, verilindorët përveç Et’hemit e Mustës iu mungoi dhe Olsi Teqja, i cili shleu dënimin me takimin e Kupës së Shqipërisë.

21-vjeçari Et’hemi ka probleme me gjurin dhe pritet që të mungojë dhe ndaj Tiranës. Ai nuk ka dalë në stërvitje dhe ditën e djeshme. Mesfushorit do t’i duhen dhe të paktën 10 ditë që të rikthehet të luajë. Në të njëjtën linjë është dhe Musta, i cili ka pasur problematika të trashëguara në muskujt e barkut, të cilat e kanë shqetësuar herë pas here. Burime të sigurta pranë klubit bëjnë me dije se lojtari do mungojë të paktën dhe 2 javë të tjera, pasi do trajtojë rigorozisht këtë problematikë.

Shtatlarti elbasanas po zhvillon terapi intensive për muskujt e barkut dhe do të presë përgjigjen përfundimtare të mjekëve për mënyrën sesi do të vijojë rikuperimi i tyre. Nëse nuk do të zgjidhet kjo problematikë me terapi dhe mënyra të tjera të specializuara mjekësore, si alternativë mund të konsiderohet dhe operacioni. Gjithsesi, fjala e fundit iu takon mjekëve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Realit i sos durimi, largon dy dështakët e mëdhenj

Publikuar

-

Merkato e janarit për Real Madrid është fokusuar vetëm në largimin e lojtarëve që nuk janë në planet e Zidane. Në dyshim mbetet e ardhmja e James Rodriguez ndërsa të sigurtë do të jenë largimet e Mariano dhe Brahim Diaz. Për të parin ka disa oferta nga Italia dhe Portugalia dhe paga e tij e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Çmendet” Juventusi, ofron 3 futbollistë për të marrë në skuadër talentin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Talenti shqiptar, Xhakomo Vrioni me shumë mundësi do të jetë një lojtar i Juventusit, teksa do të transferohet te 23-vjeçarëve bardhezinj të cilët militojnë në Serie C. Shqiptari do të largohet nga Çitadela ku ka gjetur pak minuta, për të kaluar te 23-vjeçarët e bardhezinjve. Akordi mes Juventusit dhe Sampdorias është arritur, me këta të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Igli Tare në aksion, drejtori i Lacios punon në fshehtësi për të rrëmbyer yllin e Kombëtares

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht se mediat italiane, raportojnë se Marash Kumbulla ka arritur një akord paraprak me Interin, për t’u transferuar në verë, drejtori i Lacios, Igli Tare është duke punuar në fshehtësi për të rrëmbyer talentin shqiptar. Mbrojtësi i Kombëtares shkëlqeu në pjesën e parë të sezonit me fanellën e Veronës dhe pavarësisht moshës 19-vjeçare apo se […]

LEXO TE PLOTE