Connect with Us

Valdet Rama nuk di të ndalet, shënon sërish dhe mahnit Gjermaninë me golin e tij

Sport

Valdet Rama nuk di të ndalet, shënon sërish dhe mahnit Gjermaninë me golin e tij

Publikuar

-

4 gola në 3 ndeshje. Valdet Rama është shndërruar në një bomber të vërtetë te skuadra gjermane e Mepen.

Pasi dopietës ndaj Kaiserslauternit dhe golit në debutimin ndaj Jenës, ish-futbollisti i Kukësi, gjeti sërish rrjetën në përballjen e sotme ndaj Vurzburger Kicker.

Shqiptari realizoi në minutën e 20-të të sfidës, ndërkohë që vendasit e mbyllën pjesën e parë me avantazhin 3-1, duke zhvlerësuar në një farë mënyrë golin e Ramës.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Laçi-Teuta, formacionet zyrtare/ Shkëmbi dhe Cungu luajnë me më të mirët

Publikuar

-

Nga

Laçi dhe Teuta luajnë ditën e sotme një nga sfidat më të rëndësishme të javës së nëntë në Superiore. Në stadiumin e qytetit të Laçit, Cungu luan ndeshjen e tij të dytë në drejtimin e kurbinasve, pasi u mund në debutim nga Tirana. Bardhezinjtë kërkojnë pikë, edhe pse pret ekipin që kryeson Superioren. Nga ana […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Kukësi-Luftëtari/ Zbulohen formacionet zytare, Duro ndryshon skemë

Publikuar

-

Nga

Kukësi dhe Luftëtari luajnë mes tyre sfidën e vlefshme për javën e nëntë në Kategorinë Superiore. Teksa gjendet në presion dhe në një krizë rezultatesh, trajneri Shpëtim Duro vjen me skemën 3-5-2 ndaj gjirokastritëve, në ndeshjen që luhet në “Roza Haxhiu” të Lushnjës. Nga ana tjetër, në nevojë për pikë është edhe Luftëtari. Trajneri Marantas […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Bledi Shkëmbi sjell “tiki-takën” në Superligë, ja goli që ka shënuar Teuta e tij

Publikuar

-

Nga

Një ditë më parë, Ilir Daja që sapo kishte mbushur 53-vjeç, tregonte se një nga trajnerët që e frymëzonte ishte spanjolli Pep Guardiola. Por, idenë e lojës së Guardiolës, “tiki-takan”, duket se e ka zbatuar shumë shpejt një “nxënës” i Dajës, trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi. Edhe pse pak vite me profesionin e trajnerit, durrsakët […]

LEXO TE PLOTE