Connect with Us

Valverde me valixhe në duar/ Barcelona piketon trajnerin e ri

La Liga

Valverde me valixhe në duar/ Barcelona piketon trajnerin e ri

Publikuar

-

Barcelona e ka nisur sezonin e ri me shumë luhatje, duke marrë dy fitore, një barazim dhe një humbje në katër javët e para të La Ligës dhe një barazim me shumë fat në Champions League ndaj Dortmundit.

Bordi drejtues i skuadrës katalanase beson se duhen bërë ndryshime nëse nuk ka progres në javët në vazhdim. Ndërsa mediat franceze tregojnë se ky do të jetë viti i fundit i Ernesto Valverdes në krye të Barcelonës. Madje, ata kanë piketuar trajnerin e sezonit të ri. Ai do të jetë Thomas Tuchel, gjithnjë sipas mediave franceze.

Gjermani drejton PSG-në që nga vera e vitit 2018 dhe në sezonin e parë dështoi të fitonte Championsin, objektivi i madh i parisienëve. Në rast se dështon edhe këtë vit në Europë, nuk përjashtohet mundësia që në fund të sezonit Tuchel të ndahet me PSG-në.

Gjithsesi, këto janë thjesht hipoteza, pasi sezoni është ende shumë i gjatë dhe gjërat mund të marrin një drejtim tjetër. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Champions: Interi mbetet me “gisht në gojë”, kualifikohet Dortmundi falë dhuratës së Barcelonës

Publikuar

-

Për të dytin vit rresht, Interi nuk arrin dot të kalojë fazën e grupeve në Champions League. Zikaltërve iu duhej me patjetër fitorja sot ndaj Barcelonës, për të prerë biletën. Edhe pse katalanasit vinin sot me shumë mungesa dhe vetëm me Antoine Griezmann ( më pas në vendin e tij u fut Suarez) nga formacioni […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Champions League: Hesht “San Siro”, shënon Barcelona

Publikuar

-

Barcelona ka gjetur golin e avantazhit në “San Siro”, duke heshtur 72 mijë tifozët e pranishëm. katalansit shënuan me Carles Perez në minutën e 22′ pas një pasimi të gjatë të Griezmann dhe asistit të Vidal. Me këtë rezultat vështirësohen akoma edhe më shuëm shansët e zikaltërve për t’u kualifikuar për në fazën tjetër, pasi […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

“Finalja” Inter-Barcelona, formacionet zyrtare/ Sa shumë surpriza

Publikuar

-

Janë publikuar formacionet zyrtare të supersfidës së mbrëmjes në Champions League, inter-Barcelona, por edhe të ndeshjeve të tjera të darkës. Conte ka hedhur formacionin më të mirë të mundshëm, pas mungesave të Barella, Sensi dhe Gagliardini. Në anën tjetër, Barcelona e kualifikuar iu ka besuar një vend në formacion të rinjve dhe lojtarëve rezervistë. Ndeshja […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Guardiola “trullos” Barcelonën, iu rrëmben kampionin e botës

Publikuar

-

Manchester City është duke zhvilluar një sezon larg pritshmërive këtë sezon duke humbur duelin për titullin kampion aktualisht me Liverpoolin. Skuadra e Pep Guardiolës ka pësuar shumë gola në Premier League dhe trajneri spanjoll po monitoron situatën për të përforcuar skuadrën me një mbrojtës cilësor. Objektivi i Citinzens për në Janar është pikërisht Samuel Umtiti. […]

LEXO TE PLOTE