Connect with Us

Bylisi vazhdon të surprizojë, befason Partizanin në sekondën e fundit

Sport

Bylisi vazhdon të surprizojë, befason Partizanin në sekondën e fundit

Publikuar

-

Partizani dhe Bylisi e mbyllën në një barazim 1-1, takimin e tyre të vlefshëm për javën e pestë në Superiore.

Takimi që u luajt në “Selman Stërmasi”, teksa pati edhe panik prej tërmetit në gjithë Shqipërinë, vazhdoi dhe 90 minutat u mbyllën në mënyrë të rregullt, edhe pse dëmtime pati stadiumi.

Ndeshja u vendos nga dy gola në minutat e fundit të takimit. Teksa kishte shtuar presionin për të gjetur golin e avantazhit, protagonist për të kuqtë u bë Trashi, i cili nga e majta u fut dhe krosoi, dhe detyroi Peposhin të çojë topin në fundin e rrjetës së Hidit.

Gjithsesi, edhe pse me pak minuta në dispozicion, Bylisi nuk u dorëzuar, dhe pas disa tentativave të shumta, ishte Ntepe në minutën e 93-të, që i harruar brenda zone, mori një top dhe mposhti Hoxhën. Të dyja ekipet, tashmë ndajnë nga një pikë, ndërsa situata e vështirë vazhdon te Partizani.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Champions League/ Manchester City turpëron Gjimshitin me shokë

Publikuar

-

Manchester City ka fituar 5-1 ndaj Atalantës në “Etihad Stadium” për javën e tretë të Champions League. Mbrojtësi kuqezi, Berat Gjimshiti, luajti nga minuta e parë në këtë ndeshje. Italianët kaluan të parët në avantazh me golin e Malinovsky nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 28′. “Qytetarët” përmbysën gjithçka me dy golat […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Bayerni del me 3 pikë nga Pireu/ Juventusi përmbys gjithçka në dy minuta

Publikuar

-

Në Grupin B, Bayern Munich fitoi 2-3 në Pire ndaj Olympiacos. Miëtq shënuan të parët me El Arabi 23′, bavarezët përmbyën rezultatin me dy golat e Lewandowskit 34′, 62′, dhe supergolin e Tolisso 75′. Grekët ngushtuan rezultatin me golin e Guilherme 79′. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Tottenhami fitoi 5-0 ndaj Crvena zvezda. Klasifikimi […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Shpëton Zidane/ Icardi, Di Maria dhe Mbappe fitojnë me “manita”

Publikuar

-

Janë mbyllur dy ndeshjet e Grupit A për javën e tretë të Champions League. Në Brugge, PSG-ja fitoi 0-5 ndaj vendasve të Club Brugge. Tre gola nga Mbappe dhe dy nga Icardi, ndërsa Di Maria dha 3 asiste. Në Stamboll, një gol i Toni Kroos 18′ i dha fitoren Realit kundër Galatasaray. Kjo fitore mban […]

LEXO TE PLOTE