Connect with Us

Daja: E merituam fitoren, ja ku do renditet Skënderbeu në fund të kampionatit

Sport

Daja: E merituam fitoren, ja ku do renditet Skënderbeu në fund të kampionatit

Publikuar

-

Skënderbeu triumfoi ndaj Teutës, në sfidën e vlefshme për javën e 5-të të Kategorisë Superiore. Në prononcimin pas ndeshjes, trajneri i skuadrës korçare, Ilir Daja, u shpreh tepër i lumtur me pikët e marra teksa deklaroi se bardhekutë do të synojnë të jenë në pjesën e sipërme të renditjes.

Fitorja- “Na kënaq fitorja, sepse morëm një 3 pikësh karshi Teutës që nuk njihte humbje. Na kënaq fakti që nuk pësuam gol, ishim më të konsoliduar në mbrojtje. Kishim shumë raste para portës. Do të thotë që sot e merituam 3 pikëshin.

Rastet e humbura- Goli i dytë do ti jepte qetësi të madhe ekipit. Vuajtëm, por shkuam drejt fitores.

Sa iu pëlqen Skënderbeu? Besoj që kemi marrë maksimumin me problematikat që kemi pasur. Kemi kohën e duhur tashmë. Muzaka do të jetë forcë e shtuar, javës tjetër. Kemi kohën e duhur për të minimizuar problemet. Duhet të shtojmë më shumë finalizimin para portës.

Ndeshje me oshilacione- Nuk është më ai Skënderbeu që i jepte tonin kampionatit shqiptar. Problematikat dhe oshilacionet do të jenë prezentë, deri sa të konsolidojmë manovrën.

 A janë zgjidhur problemet? Koha qe kemi pasur në dispozicion ka qenë e mjaftueshme. Pjesa që na ka munduar ka qenë dëmtimi i lojtarëve titullarë. Nuk i kemi pasur në seancat stërvitore. Këto ndikojnë te oshilacionet brenda lojës. Me ardhjen e lojtarëve me eksperiencë, besoj që do jemi faktorë në kampionatin shqiptar. Mendoj se do jemi te pjesa e sipërme e renditjes

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Realit i sos durimi, largon dy dështakët e mëdhenj

Publikuar

-

Merkato e janarit për Real Madrid është fokusuar vetëm në largimin e lojtarëve që nuk janë në planet e Zidane. Në dyshim mbetet e ardhmja e James Rodriguez ndërsa të sigurtë do të jenë largimet e Mariano dhe Brahim Diaz. Për të parin ka disa oferta nga Italia dhe Portugalia dhe paga e tij e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Çmendet” Juventusi, ofron 3 futbollistë për të marrë në skuadër talentin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Talenti shqiptar, Xhakomo Vrioni me shumë mundësi do të jetë një lojtar i Juventusit, teksa do të transferohet te 23-vjeçarëve bardhezinj të cilët militojnë në Serie C. Shqiptari do të largohet nga Çitadela ku ka gjetur pak minuta, për të kaluar te 23-vjeçarët e bardhezinjve. Akordi mes Juventusit dhe Sampdorias është arritur, me këta të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Igli Tare në aksion, drejtori i Lacios punon në fshehtësi për të rrëmbyer yllin e Kombëtares

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht se mediat italiane, raportojnë se Marash Kumbulla ka arritur një akord paraprak me Interin, për t’u transferuar në verë, drejtori i Lacios, Igli Tare është duke punuar në fshehtësi për të rrëmbyer talentin shqiptar. Mbrojtësi i Kombëtares shkëlqeu në pjesën e parë të sezonit me fanellën e Veronës dhe pavarësisht moshës 19-vjeçare apo se […]

LEXO TE PLOTE