Connect with Us

Duro tregon dhëmbët pas fitores me Tiranën: Unë nuk e ha as presionin e Gjicit

Sport

Duro tregon dhëmbët pas fitores me Tiranën: Unë nuk e ha as presionin e Gjicit

Publikuar

-

Trajneri i Kukësit, Shpëtim Duro, u duk i kënaqur nga reagimi i skuadrës së tij në këtë fitore me Tiranën.

Ai u shpreh për “Supersport”, priste nga Shkurtaj që ta çonte ndeshjen në 3-0, ndërsa komentoi edhe deklaratat e Gjicit, e u shpreh se si një trajner i vjetër që është, nuk e ha shumë lehtë presionin që ka rreth skuadrës.

E dinit që Tirana do luante në sulm që në fillim?

Ndeshje të tilla që janë derbi, duhet një lojë e kujdesshme dhe racionale. Psikologjikisht Tirana ishte më mirë se ne. Ne vinim pas një humbje në Ballsh. Pas humbjeve, gjithmonë situata nuk është e mirë, por falënderoj sepse reagoi. Reagoi me Partizanin kur humbëm Superkupën, po ashtu edhe sot.

Pse i zëvendësuat sulmuesin?

Ato janë në momentet e fundit. Gavazaj luajti mirë, edhe pse i dëmtuar. Sidomos treshja e sulmit, Shkurtaj-Abazaj-Gavazaj. Duan edhe ata kohën e tyre, sepse sezonin e kaluar nuk kanë pasur shumë minuta. Në këtë terren, bëjnë diferencën.

Sa i kënaqur jeni me 20 minutat?

Psikologjikisht ne ishim në vendin e dytë. Po të humbnim, nuk kapnim kreun. Ne duhej të bënim 3 gola në 15 minutat e fundit, por në minutën e 85-të kur shënoi Tirana, situatat e atilla krijojnë tension. Para golit, Shkurtaj duhet ta bënte ndeshjen 3-0. Nuk është faji im që Shkurtaj nuk e mbylli lojën.

Gjici kishte një kërkesë për fitore. Është e vështirë ta mbani larg presionin nga presidenti?

E kam parë, nuk ka asnjë presion. Ka 2 muaj trajner i Kukësit, jam takuar 2 herë me Gjicin. Ai ka angazhime të tjera. Unë kam kaluar shumë presidentë, nuk është e lehtë ta ha kaq thjeshtë presionin.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Guindo titullar, bardheblutë nuk ndryshojnë, ja formacionet zyrtare në Bylis-Tirana

Publikuar

-

Nga

Do të luhet në “Adush Muça” të Ballshit sfida mes Bylisit dhe Tiranës e vlefshme për javën e 9-të të Kategorisë Superiore. Vendasit e Dovedan vijnë në këtë përballje, pas barazimit në transfertë ndaj Luftëtarit, ndërkohë që kryeqytetasit mposhtën Laçin me rezultatin 2-1. Në 8 javë kampionat ballshiotët kanë arritur të sigurojnë 13 pikë, ndërkohë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Laçi-Teuta, formacionet zyrtare/ Shkëmbi dhe Cungu luajnë me më të mirët

Publikuar

-

Nga

Laçi dhe Teuta luajnë ditën e sotme një nga sfidat më të rëndësishme të javës së nëntë në Superiore. Në stadiumin e qytetit të Laçit, Cungu luan ndeshjen e tij të dytë në drejtimin e kurbinasve, pasi u mund në debutim nga Tirana. Bardhezinjtë kërkojnë pikë, edhe pse pret ekipin që kryeson Superioren. Nga ana […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Kukësi-Luftëtari/ Zbulohen formacionet zytare, Duro ndryshon skemë

Publikuar

-

Nga

Kukësi dhe Luftëtari luajnë mes tyre sfidën e vlefshme për javën e nëntë në Kategorinë Superiore. Teksa gjendet në presion dhe në një krizë rezultatesh, trajneri Shpëtim Duro vjen me skemën 3-5-2 ndaj gjirokastritëve, në ndeshjen që luhet në “Roza Haxhiu” të Lushnjës. Nga ana tjetër, në nevojë për pikë është edhe Luftëtari. Trajneri Marantas […]

LEXO TE PLOTE