Connect with Us

E pabesueshme/ Rekord tifozësh nesër në ndeshjen Apolonia-Lushnja

Sport

E pabesueshme/ Rekord tifozësh nesër në ndeshjen Apolonia-Lushnja

Publikuar

-

Apolonia-Lushnja është një ndeshje që ka prodhuar interes, sidomos kur të dyja ekipet kanë qenë në Superiore. Një derbi që i ka pasur brenda të gjitha, spektakël në fushë, apo edhe incidente, lojë të bukur, por edhe mijëra tifozë në shkallët e stadiumit, si në Fier ashtu edhe në Lushnjë!

Vitet e fundit, në Kategorinë e parë sikur interesi është zbehur disi, por këtë fundjavë në Ballsh ku edhe do të luhet sfida pasi Apolonia është pritëse pritet ë të ketë mjaft interes, shkruan “vipsport.al”. Madje, pritet që të ketë shumë tifozë nga Fier, Lushnja, por edhe nga Ballshi që vjet i kanë pasur rivalë dhe nuk kanë shkuar mirë me lagunarët, aq më tepër në “Roza Haxhiu” ka pasur incidente në të dyja sfidat.

Klubi fierak i ka marrë të gjitha masat, duke njoftuar me shkresë policinë, autoambulancën, zjarrëfikësen, por në këtë sfidë pritet që të ketë edhe FNSH nga Fieri.

Takimi Apolonia-Lushnja luhet të dielën në orën 16:00, në “Adush Muça”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Realit i sos durimi, largon dy dështakët e mëdhenj

Publikuar

-

Merkato e janarit për Real Madrid është fokusuar vetëm në largimin e lojtarëve që nuk janë në planet e Zidane. Në dyshim mbetet e ardhmja e James Rodriguez ndërsa të sigurtë do të jenë largimet e Mariano dhe Brahim Diaz. Për të parin ka disa oferta nga Italia dhe Portugalia dhe paga e tij e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Çmendet” Juventusi, ofron 3 futbollistë për të marrë në skuadër talentin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Talenti shqiptar, Xhakomo Vrioni me shumë mundësi do të jetë një lojtar i Juventusit, teksa do të transferohet te 23-vjeçarëve bardhezinj të cilët militojnë në Serie C. Shqiptari do të largohet nga Çitadela ku ka gjetur pak minuta, për të kaluar te 23-vjeçarët e bardhezinjve. Akordi mes Juventusit dhe Sampdorias është arritur, me këta të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Igli Tare në aksion, drejtori i Lacios punon në fshehtësi për të rrëmbyer yllin e Kombëtares

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht se mediat italiane, raportojnë se Marash Kumbulla ka arritur një akord paraprak me Interin, për t’u transferuar në verë, drejtori i Lacios, Igli Tare është duke punuar në fshehtësi për të rrëmbyer talentin shqiptar. Mbrojtësi i Kombëtares shkëlqeu në pjesën e parë të sezonit me fanellën e Veronës dhe pavarësisht moshës 19-vjeçare apo se […]

LEXO TE PLOTE