Connect with Us

Gazetari Artan Hoxha na tregon si ka dalë realisht “Arena Kombëtare”

Kombëtare

Gazetari Artan Hoxha na tregon si ka dalë realisht “Arena Kombëtare”

Publikuar

-

Arena Kombëtare duket gati. Mbrëmjen e djeshme, në stadiumin e ri është testuar edhe sistemi i ndriçimit ku gjithçka duket perfekte. I pranishëm në ambientet e impiantit, ka qenë edhe gazetari i njojur, Artan Hoxha.

Ai shkruan:

Sot ne mbremje duke “inspektuar” si futboll-dashes dhe si tifoz kuqezi stadiumin e ri kombetar, madje duke shkelur dhe mbi tapetin e sapo perfunduar te fushes…. Sigurisht nuk isha ne fushe si i ftuar i FSHF-se (per fatin tim te mire nuk e kam ate “fat”), as si Don Armando dashes, por per te pare nga afer nese kompania ndertuese Albstar do ta beje stadiumin gati per ndeshjen e 17 nentorit me Francen…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Çmendet” Juventusi, ofron 3 futbollistë për të marrë në skuadër talentin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Talenti shqiptar, Xhakomo Vrioni me shumë mundësi do të jetë një lojtar i Juventusit, teksa do të transferohet te 23-vjeçarëve bardhezinj të cilët militojnë në Serie C. Shqiptari do të largohet nga Çitadela ku ka gjetur pak minuta, për të kaluar te 23-vjeçarët e bardhezinjve. Akordi mes Juventusit dhe Sampdorias është arritur, me këta të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Igli Tare në aksion, drejtori i Lacios punon në fshehtësi për të rrëmbyer yllin e Kombëtares

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht se mediat italiane, raportojnë se Marash Kumbulla ka arritur një akord paraprak me Interin, për t’u transferuar në verë, drejtori i Lacios, Igli Tare është duke punuar në fshehtësi për të rrëmbyer talentin shqiptar. Mbrojtësi i Kombëtares shkëlqeu në pjesën e parë të sezonit me fanellën e Veronës dhe pavarësisht moshës 19-vjeçare apo se […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

De Biazi në hall të madh, djali i legjendës Johan Krujf i bën gjëmën

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi vazhdon të mbetet i papunë pavarësisht suksesit historik të arritur me Shqipërinë duke u kualifikuar në Kampionatin Europian. Italiani i natyralizuar si shqiptar, ka folur me shumë klube të ndryshme e sidomos federata për të marrë drejtimin e një kombëtareje, për një arsye apo një tjetër nuk po arrin të firmosë askund. […]

LEXO TE PLOTE