Connect with Us

Juventusi rikthehet te fitorja/ Talenti shqiptar ndëshkohet me të kuq

Seria A

Juventusi rikthehet te fitorja/ Talenti shqiptar ndëshkohet me të kuq

Publikuar

-

Juventusi ka fituar ndeshjen e javës së tretë ndaj Veronës me rezultatin e ngushtë 2-1. Ishte një fitore e vuajtur e bardhezinjve në Allianz Stadium teksa vizitorët i kanë krijuar jo pak probleme. Në fund të takimit, lojtari i përfaqësueses shqiptare Kumbulla ka dalë me karton të kuq.

Ishin miqtë ata që befasuan me golin e tyre në minutën e 21’ të takimit. Pasi Carmine goditi shtyllën nga pika e bardhë e penalltisë, topi shkoi te një tjetër lojtar i Veronës, por edhe ai ka goditur traversën. Aksioni ka vazhduar dhe ishte Veloso ai që ka lëshuar një predhë nga 25 metra me të majtën duke lënë në vend Buffon. Juventusi kundërpërgjigjet menjëherë me golin e parë të Aaron Ramsey me fanellën bardhezi.

Mesfushori i ardhur nga Arsenali ka goditur bukur topin nga rreth 20 metra duke barazuar rezultatin. Pas pushimit, Cristiano Ronaldo ka shënuar golin e dytë për Juven duke e kaluar ekipin e tij për të parën herë në avantazh. Verona mundohet të bëjë diçka dhe ka disa mundësi për të barazuar rezultatin, por Juve ruajti avantazhin deri në fërshëllimën e fundit.

https://streamable.com/ttcux
https://streamable.com/t829r
https://streamable.com/xxw20

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: