Connect with Us

Kush është më i miri, Maradona apo Messi?/ Sergio Ramos jep përgjigjen e papritur

La Liga

Kush është më i miri, Maradona apo Messi?/ Sergio Ramos jep përgjigjen e papritur

Publikuar

-

Edhe pse Messi është një nga lojtarët që i ka nxjerrë më shumë telashe në fushën e lojës, Sergio Ramos nuk ka dyshime se ai është futbollisti më i mirë argjentinas. Spanjolli zgjedh Messin si më të mirin, madje edhe para një legjende si Maradona.

“Të gjithë e dinë, edhe ata në Argjentinë, Maradona është vite larg nga lojtari më i mirë në historinë e Argjentinës, që për mua është Lionel Messi”, tha Sergio Ramos.

Mesa duket Maradona dhe Ramos nuk kanë ‘simpati’ për njëri-tjetrin. Vetëm pak ditë më parë “Dora e Zotit” tha se Sergio Ramos jo vetëm që nuk është mbrojtësi më i mirë i epokës, por nuk krahasohet as me Diego Godin. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Pak ditë më parë u shkarkua nga Barcelona/ Zbulohet destinacioni i ri i Valverdes

Publikuar

-

Pak më shumë se një javë më parë, Ernesto Valverde u shkarkua nga Barcelonës, pas humbjes në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës, ndaj Atletico Madridit. Edhe pse nuk ka ka kaluar shumë kohë, kanë filluar që tani zërat në lidhje me të ardhmen e teknikut spanjoll. “Sportsmail” raporton se 55-vjeçari do të qëndrojë pushim deri […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Do befasoheni/ Setien bën përforcimin e parë te Barcelona

Publikuar

-

E përditshmja sportive “Marca” shkruan se Quique Setien ka projektuar lojtarin e parë që do të transferojë të Barcelona. Katalanasit kanë nevojë të përforcohen në mbrojtje, ndaj Setien iu ka kërkuar drejtuesve të klubit të transferojnë Santiago Ramos Mingo që luan me Boca Juniors. Ai është vetëm 18 vjeç, luan si qendërmbrojtës, 1.80 metra i […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ylli i Realit e thotë troç/ Messi është special, shumë e vështirë për të ndalur

Publikuar

-

Pavarësisht rivalitetit historik mes dy klubeve, mbrojtësi i Realit, Rapahael Varane, e pranon publikisht që Leo messi është lojtar special dhe është shumë e vështirë për ta ndalur atë. “Messi është lojtar special. Ndaj tij s’mund të mbrohesh sikur ndaj futbollistëve të tjerë. Ai kërkon më shumë vëmendje, duhet të mbrohesh si ekip ndaj, nuk […]

LEXO TE PLOTE