Connect with Us

UEFA me dorë të hekurt/ Dënim të rëndë për transferimin e bujshëm të Milanit

Seria A

UEFA me dorë të hekurt/ Dënim të rëndë për transferimin e bujshëm të Milanit

Publikuar

-

UEFA ka dënuar Ante Rebic me 5 ndeshje moslojë në kupat e Europës. Kroati që u transferua në ditën e fundit të merkatos tek Milani, në ndeshjen e fundit me Eintracht Frankfurt në Europa League, më 29 gusht, ndaj francezëve të Strasbourg, u përjashtua për shkak të një ndërhyrje të rëndë ndaj kundërshtarit si dhe ofendoi gjyqtarin e takimit.

“Rebic është pezulluar me pesë ndeshje në kompeticionet europiane (Champions & Europa League) për lojë të ashpër dhe kritika ndaj zyrtarëve të ndeshjes” thuhet në deklaratën e UEFA-s.

Edhe pse Milani nuk luan këtë sezon në Kupat e Europës, dënimi do të zbatohet sezonin tjetër apo kurdo herë tjetër kur të marrë pjesë në kompeticionet europiane. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Çmendet” Juventusi, ofron 3 futbollistë për të marrë në skuadër talentin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Talenti shqiptar, Xhakomo Vrioni me shumë mundësi do të jetë një lojtar i Juventusit, teksa do të transferohet te 23-vjeçarëve bardhezinj të cilët militojnë në Serie C. Shqiptari do të largohet nga Çitadela ku ka gjetur pak minuta, për të kaluar te 23-vjeçarët e bardhezinjve. Akordi mes Juventusit dhe Sampdorias është arritur, me këta të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Igli Tare në aksion, drejtori i Lacios punon në fshehtësi për të rrëmbyer yllin e Kombëtares

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht se mediat italiane, raportojnë se Marash Kumbulla ka arritur një akord paraprak me Interin, për t’u transferuar në verë, drejtori i Lacios, Igli Tare është duke punuar në fshehtësi për të rrëmbyer talentin shqiptar. Mbrojtësi i Kombëtares shkëlqeu në pjesën e parë të sezonit me fanellën e Veronës dhe pavarësisht moshës 19-vjeçare apo se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Buffon zbulon të vërtetën, ja pse vazhdon të luajë ende në këtë moshë

Publikuar

-

Në ndeshjen e fundjavës së kaluar ndaj Sampdorias, Gianluigi Buffon barazoi rekordin historik të Paolo Maldinit, për më shumë ndeshje të luajtura në Serie A. Në një intervistë të fundit për mediet italiane, 41-vjeçari zbulon se mund të luajë edhe sezonin e ardhshëm dhe arsyen evërtetë pse vazhdon ende të luaje, edhe pse është në […]

LEXO TE PLOTE