Connect with Us

Afrim Taku gjen golin e parë në Amerikë me ekipin e ri

Sport

Afrim Taku gjen golin e parë në Amerikë me ekipin e ri

Publikuar

-

Afrim Taku para pak ditësh ndryshoi ekip në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, teksa la Charlotte Indipendence dhe u rikthye te Tampa Bay Rowdies. Mesfushori, i cili në Shqipëri është aktivizuar me Tiranën dhe Skënderbeun, ka shënuar ditën e sotme edhe golin e parë në tokën amerikane.

Tampa Bay mposhti Bethlehem me rezultatin tenistik 6-1 dhe mesfushori shënoi golin e fundit të takimit. Në minutat shtesë ai u tregua i saktë me një goditje brenda zonës, duke shijuar kështu rrjetën e parë në SHBA, shkruan “abcnews”.

Taku është transferuar në USL që në korrik të vitit 2018 dhe numëron më shumë se 40 ndeshje, kryesisht si titullar. Në të shkuarën mesfushori është grumbulluar edhe me kombëtaren shqiptare, pasi në Superiore ka qenë një nga më të spikaturit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE