Connect with Us

Arsenali “skuqet”, vuan, por në fund merr fitoren e madhe

Premier Liga

Arsenali “skuqet”, vuan, por në fund merr fitoren e madhe

Publikuar

-

Arsenali ka fituar 3-2 në “Emirates” ndaj Aston Villës. Një ndeshje me gola, emocione, nerva, por në fund fati iu buzëqeshi “Topçinjve”. Miqtë shënuan të parët me McGinn në minutën e 20′. Pak minuta para fundit të pjesës së parë, Arsenali mbetet me 10 lojtarë. Maitland-Niles doli me karton të kuq, duke ia bërë ndeshjen akoma edhe më të vështirë Arsenalit.

Në minutën e 59′, ekipi i Emery barazon përkohësisht shifrat 1-1 me penalltinë e shndërruar në gol nga Nicolas Pepe. Pa u gëzuar mirë për golin, Arsenali pëson të dytin pas vetëm 1 minute. Wesley shënon për miqtë dhe iu jep avantazhin 1-2.

10 minutat e fundit ishin vërtetë shumë të bukura. Arsenali shënoi 2 gola në 4 minuta. Chambers barazon rezultatin 2-2 në minutën e 81′. Tre minuta më vonë, Aubameyang ngre në peshë stadiumin me golin e tij nga goditja e dënimit.

Pas javës së gjashtë, Arsenali renditet i katërit me 11 pikë, Aston Villa në vendin e tetëmbëdhjetë me 4 pikë. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Sane drejt Bayern-it, Guardiola bën gati 60 milionë euro për rekordmenin spanjoll

Publikuar

-

Edhe pse Leroy Sane është ende në fazën e rikuperimit pas dëmtimit të rëndë që pësoi muaj më parë, e ardhmja e gjermanit do të jetë Bayern Munich. Guardiola e ka pranuar këtë gjë dhe ka piketuar zëvendësuesin ideal të Sane. Ai është 22-vjeçari, Mikel Oyarzabal, kapiteni i Real Sociedad në La Liga. Në 160 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Granit Xhaka shpërthen ndaj yllit francez/ Ka qenë lojtar i shkëlqyer, por flet budallallëqe

Publikuar

-

Granit Xhaka i është kthyer me tone të ashpra ish-futbollistit të Manchester United dhe Juventusit, Patrice Evra, i cili i etiketoi “bebe” lojtarët e Arsenalit pas humbjes 1-0 në fushën e Sheffieldit, me gol të Lys Mousset në pjesën e parë. Evra deklaroi se nuk ishte aspak i surprizuar nga rezultati dhe se vendësit e […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Një Arsenal i lodhur/ Xhaka me shokë munden nga ekipi debutues

Publikuar

-

Java e nëntë e Premier League është mbyllur me takimin Sheffield United-Arsenal, që përfundoi 1-0 për vendasit. Në minutat e para, “Topçinjve” iu mohua një penallti e pastër, Sokratis u mbajt dukshëm brenda zonës, por arbitri vazhdoi lojën. Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 30′ nga Lys Mousset, i cili përfitoi […]

LEXO TE PLOTE