Connect with Us

Dortmundi dorëzohet në fund, buzëqesh Bayerni/ Shënon edhe ish-dështaku i Milanit

BundesLiga

Dortmundi dorëzohet në fund, buzëqesh Bayerni/ Shënon edhe ish-dështaku i Milanit

Publikuar

-

Edhe pse dy herë në avantazh, Borussia Dortmund del me një pikë nga Frankfurti, pas barazimit 2-2 me Eintrachtin. Verdhezinjtë gjetën golin që në minutën e 10′ me belgun Witsel.

Barazimi për vendasit erdhi në fund të pjesës së parë nga ish-dështaku i Milanit, Andre Silva. Ky është goli i parë i portugezit në Bundesligë me fanellën e Eintrachtit.

Në minutën e 66′, Dortmundi gjeti golin e dytë me djaloshin e artë, Jadon Sancho. Anglezi shëoi pas asistit të Witsel. Në minutën e 88′, vendasit barazuan shifrat pas autogolit të Delaney.

Barazimi i sotëm i Dortmundit është lajm i mirë për Bayernin. Verdhezinjtë renditen të tretët me 10 pikë, bavarezët të dytët me 11 pikë. Vendi i parë mbahet nga Leipzig me 13 pikë. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Dortmundi me dy mungesa të mëdha kundër Interit

Publikuar

-

Borussia Dortmund ka udhëtuar pa dy nga lojtarët kryesorë në Milano, ku do të përballet nesër me Interin. Lideri i verdhezinjve, Marco Reus, do të mungojë në këtë ndeshje për shkak të një gjendjeje gripale. Ndërsa një mungesë tjetër e madhe është ajo e sulmuesit spanjoll, Paco Alcacer, i cili vuan nga një dëmtim i […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Pësoi goditje në zemër/ Bayerni njofton për gjendjen e yllit francez

Publikuar

-

Në seancën e djeshme stërvitore te Bayernit ndodhi një episod që i shqetësoi të gjithë. Mesfushori francez, Correntin Tolisso, pësoi një goditje në zemër dhe u dërgua me urgjencë në spital. 25-vjeçari e kaloi natën në spital nën kujdesin e mjekëve, ndërsa sot Bayerni ka bërë të ditur gjendjen e francezit. Klubi bavarez e konfirmos […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

A do të jetë në Euro 2020, apo jo?/ Bayern dhe Gjermania mësojnë sa do të mungojë gjiganti i mbrojtjes

Publikuar

-

Bayern Munich dhe Gjermania marrin lajmin e keq. Niklas Sule i dëmtuar në ndeshjen e fundjavës ndaj Augsburg, do të humbë gjithë sezonin dhe Euro 2020, sipas lajmeve të fundit të mediave gjermane. 24-vjeçari dëmtoi ligamentin e gjurit të majtë dhe koha e rikuperimit është të paktën 7 muaj. Një humbje e madhe për bavarezët, […]

LEXO TE PLOTE