Connect with Us

Fitore spektakolare për Napolin, shkëlqen transferimi i fundit/ Tre pikësh dramatik për Romën

Seria A

Fitore spektakolare për Napolin, shkëlqen transferimi i fundit/ Tre pikësh dramatik për Romën

Publikuar

-

Napoli ka fituar 1-4 ndaj Lecce, në javën e katërt në Serie A. Protagonisti kryesor për ekipin e Ancelottit sot ishte Fernando Lllorente, që shënoi dy gola 28′ dhe 82′. Ai u transferua falas te Napoli në ditën e fundit të merkatos.

Spanjolli edhe pse është 34 vjeç, ende nuk e ka humbur nuhatjen për golin. Dy golat e tjerë për Napolin u shënuan nga Insigne nga penalltia 40’dhe Ruiz 52′. Përsa i përket Elseid Hysajt, ai e ndoqi nga stoli këtë ndeshje duke mos patur asnjë minutë në dispozcion.

Goli i vetëm për vendasit u shënua nga Mancosu me penallti në 61′. Pas kësaj fitoreje, Napoli renditet i treti me 9 pikë. Ndërsa Lecce renditet e treta nga fundi me vetëm 3 pikë.

Në “Renato Dall’Ara”, Roma fitoi 1-2 ndaj Bologna. Tre golat e takimit u shënuan në pjesën e dytë. Në minutën e 49′, serbi Kolarov zhbllokoi takimin pas një goditjeje të bukur dënimi.

https://twitter.com/i/status/1175780220428836866

Barazimi i vendasve erdhi pas 5 minutash, Sansone shënoi nga pika e bardhë e penalltisë. Kur të gjithë prisnin që ndeshja të mbyllej në barazim 1-1, ishte Edin Dzeko që dërgoi topin me kokë në rrjetë, duke iu dhënë një fitore të madhe verdhezinjve.

https://twitter.com/i/status/1175787359662682114

Roma renditet në vend të katërt më 8 pikë, Bologna në vendin e pestë më 7 pikë.

Në dy ndeshjet e tjera, Sassuolo fitoi 3-0 ndaj Spal, Sampdoria 1-0 ndaj Torinos. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Eriksen është i Interit, zbulohet paga e frikshme e danezit

Publikuar

-

Inter pritet që të prezantojë në ditët e ardhshme edhe blerjen e tretë të merkatos së saj pas Young dhe Moses. Padyshim që mund të quhet blerja më e madhe e Serie A në këtë afat kalimtar, me Christian Eriksen që do të vishet zikaltër. Së fundmi janë zbuluar edhe detajet e kontratës që do […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Merkato: Interi dhe Napoli përgatisin shkëmbimin e bujshëm

Publikuar

-

Interi po mendon të largojë sërish Matteo Politanon pas dështimit të shkëmbimit me Romën për Spinazzolan. Ideja e shkëmbimit të lojtarit nuk është fshirë nga drejtuesit zikaltër, por këtë herë destinacioni është i ri dhe larg kryeqytetit. Ata kanë biseduar me Napolin dhe po mundohen të ndërrojnë lojtarin e tyre me Allan. Mesfushori ka probleme […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Merkato: Juventusi rikthen në Serie A ish-yllin e Interit për 25 milionë euro

Publikuar

-

Sipas të përditshmes spanjolle Marca, Juventus ka ofruar 25 milionë euro për mbrojtësin e krahut të Porto-s, Alex Telles, ish-lojtar i Inter-it. Kontrata e brazilianit skadon në vitin 2021 dhe ka një klauzolë 40 milionë euro. Ish-zikaltri ka refuzuar propozimin e fundit për rinovimin e kontratës nga klubi portugez. Në 29 ndeshje të luajtura n […]

LEXO TE PLOTE