Connect with Us

Gjashtë gola, Flamurtari dhe Laci e kthejnë në tenis

Sport

Gjashtë gola, Flamurtari dhe Laci e kthejnë në tenis

Publikuar

-

Flamurtari dhe Laçi u ndanë në një barazim spektakolar 3-3 në Vlorë, takim i vlefshëm për javën e pestë të Superiores.

Takimi që u luajt pa tifozë në stadiumin “Flamurtari”, pa kurbinasit më të etur për golin e parë, të cilët po qarkullonin më shumë topin në minutat e para. Gjithsesi, goli i parë erdhi vetëm në minutën e 28-të, dhe ishte Pjeshka që tundi rrjetën për vlonjatët, pas një topi të mbetur në zonë.

Miqtë sidoqoftë, reaguan dhe në të 39-tën ishte Redon Xhixha që barazoi, pasi u fut bukur brenda zone dhe nuk fali përballë Moçkës. Në sekondat e fundit të pjesës së parë, ka sërish gol për vlonjatët. Sukaj fiton vetë një penallti pas një faulli të Stazhillës ndaj tij, dhe me një goditje panenka, i jep sërish avantazhin të tijve.

Pjesa e dytë sidoqoftë, nis me një hedhje në sulm të Laçit. Pas shumë tentativave, është Teko që në minutën e 64-t barazon teksa del i vetëm me Moçkën. 3 minuta më vonë, ka penallti për kurbinasit, dhe i saktë nga 11-metrat është Nuabueze, duke i dhënë për herë të parë Laçit avantazhin në këtë sfidë.

Teksa u duk sikur Laçi do e mbyllte aty takimin, me këtë mendim nuk ishte i riu Haruni që u fut gjatë pjesës së dytë në fushë. Pas një harkimi të Rrapajt, me kokë është Haruni që e çon në fundin e rrjetës, dhe ka sërish barazim në Vlorë.

Në fund, Flamurtari dhe Laçi barazuan 3-3, dhe të dy ekipet ndanë nga një pikë mes 6 golave në total.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Champions League/ Manchester City turpëron Gjimshitin me shokë

Publikuar

-

Manchester City ka fituar 5-1 ndaj Atalantës në “Etihad Stadium” për javën e tretë të Champions League. Mbrojtësi kuqezi, Berat Gjimshiti, luajti nga minuta e parë në këtë ndeshje. Italianët kaluan të parët në avantazh me golin e Malinovsky nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 28′. “Qytetarët” përmbysën gjithçka me dy golat […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Bayerni del me 3 pikë nga Pireu/ Juventusi përmbys gjithçka në dy minuta

Publikuar

-

Në Grupin B, Bayern Munich fitoi 2-3 në Pire ndaj Olympiacos. Miëtq shënuan të parët me El Arabi 23′, bavarezët përmbyën rezultatin me dy golat e Lewandowskit 34′, 62′, dhe supergolin e Tolisso 75′. Grekët ngushtuan rezultatin me golin e Guilherme 79′. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Tottenhami fitoi 5-0 ndaj Crvena zvezda. Klasifikimi […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Shpëton Zidane/ Icardi, Di Maria dhe Mbappe fitojnë me “manita”

Publikuar

-

Janë mbyllur dy ndeshjet e Grupit A për javën e tretë të Champions League. Në Brugge, PSG-ja fitoi 0-5 ndaj vendasve të Club Brugge. Tre gola nga Mbappe dhe dy nga Icardi, ndërsa Di Maria dha 3 asiste. Në Stamboll, një gol i Toni Kroos 18′ i dha fitoren Realit kundër Galatasaray. Kjo fitore mban […]

LEXO TE PLOTE