Connect with Us

Ja si nisi sherri në tunel pas ndeshjes Kukësi-Tirana

Sport

Ja si nisi sherri në tunel pas ndeshjes Kukësi-Tirana

Publikuar

-

Ndeshjet e vërteta, sidomos kur diskutohet midis dy ekipeve pretendente, prodhojnë herë pas here edhe sherr midis lojtarëve. Kësaj nuk i shpëtoi as dueli midis Kukësit dhe Tiranës, i cili gjatë gjithë lojës ishte i dueluar, me gjakrat që nxeheshin minutë pas minute, duke sjellë në fund plasjen e një sherri gjatë futjes së ekipeve në tunel

Nga zanafilla dhe deri te mbyllja e tij, gazeta “Panorama Sport” ka arritur të mësojë çfarë ndodhi në këtë incident.

ZANAFILLA – Gjatë minutave të fundit, sidomos pas ngushtimit të diferencës nga ana e bardhebluve, kur kishin mbetur më shumë se dhjetë minuta lojë, bashkë me shtesat, lojtarët nisën acarimin në fushë. Kulmi arriti në minutat e fundit, ku argjentinasi i Tiranës, Agustin Torasa, dhe kapiteni i Kukësit, Besar Musolli, u përplasen me njëri-tjetrin në fushë.

Gjithçka erdhi pas një ndërhyrjeje të rëndë të kosovarit. Aty ka përplasje masive, por që gjithsesi shuhet. Ndërkohë, bardheblutë nuk respektojnë “fair-play”-in nga rivënia anësore, duke irrituar shumë ekipin kuksian. Kjo nuk pritej nga lojtarët e ekipit verilindor, por që gjithsesi nuk u zunë shumë në befasi.

SHERRI – Në momentin që lojtarët po futeshin në dhomat e zhveshjes, mësohet se fillimisht ka pasur një përplasje të Musollit me Torasën, me kosovarin që mendohet se e ka goditur i pari. Të dy lojtarët nuk e kishin lënë inatin vetëm brenda fushës. Edhe lojtarë të tjerë shfrynin në distancë ndaj njëri-tjetrit, ndërsa më aktiv për t’ju kundërvënë Musollit ishin Edvan Bakaj dhe Tefik Osmani. Mirëpo, ndërkohë që Musolli me Torasën përplasen në tunel, ndërhyjnë futbollistët me stafet e të dyja ekipeve për t’i ndarë.

Kjo krijoi një kaos aty, bashkuar me stjuartët që mundoheshin të mos lejonin incidentet e mëtejshme. Në këto momente, menjëherë erdhën edhe efektivët e policisë, të cilët janë shtyrë me lojtarët, sidomos me ata të Tiranës. Pasi plas sherri, ndërhyn edhe presidenti Safet Gjici, i cili, si për koincidencë, në atë moment ishte duke dhënë një intervistë për “Panorama Sport”, por që me të dëgjuar zhurmat, hyn në hollin e stadiumit dhe mundohet të qetësojë situatën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: