Connect with Us

Kristal Abazaj: Ja çfarë i thashë Safet Gjicit, ai qeshi dhe iku

Sport

Kristal Abazaj: Ja çfarë i thashë Safet Gjicit, ai qeshi dhe iku

Publikuar

-

Kristal Abazaj me golin e shënuar ndaj Tiranës, ka ndihmuar skuadrën e vet të marrë fitoren dhe kështu ai është shpallur lojtari i ndeshjes. Ai ka folur për “Supersport”, për sfidën dhe ishte tepër i kënaqur, gjithashtu ai tregoi se nuk është bërë pishman për zgjedhjen e vet.

Rikthimi te goli dhe revansh? “Jam i kënaqur për këtë, ndërsa për kritikat jemi profesionist dhe do t’i pranojmë kritikat, duhet t’i tregojmë atyre që vlejmë”.

Tirana? “Merkatoja ka zëra, por përsa i përket transferimit te Kukësi, nuk jam bërë pishman për zgjedhjen time. Presidenti ka investuar shumë dhe kërkon më të mirën. Ndërsa për takimin që pata me të, ai kërkoi mendimin tim, unë ia dhashë dhe i  thashë:  ‘Në orën 7 fillon ndeshja’, kështu ai qeshi dhe iku”.

Forma? “Jam në 70% të formës, pasi nuk kam bërë një fazë përgatitore të mirë dhe çdo gjë e kam bërë te Kukësi. Punoj veçmas dhe me ekipin”.

Ambientimi me Rrocën dhe Shkurtajn? “Ne kemi luajtur së bashku te Luftëtari dhe vazhdojmë të luajmë dhe këtu duke kemi pasur ekipin nga pas”.

Si është t’i shënosh ekipit të zemrës? “Unë jam profesionit dhe jap maksimumin për skuadrën që luaj, kaq”.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Reja i zhgënjyer: Ja çfarë nuk më pëlqeu sonte te ekipi

Publikuar

-

Nga

Edi Reja, trajneri i Kombëtares, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, pas ndeshjes duke thënë: Barazimi ndaj Andorrës? “Nuk mund të jemi të kënaqur me këtë ndeshje që kemi bërë. Nuk më pëlqeu qëndrimi i disa lojtëreve në fushë, nuk më pëlqeu loja, por as rezultati”. Golat e pësuar? “Sot u treguam mëndjelehtë, na vuri në vështirësi […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Balaj: E pabesueshme të të shënojë Andorra dy gola

Publikuar

-

Nga

Bekim Balaj, sulmuesi i Kombëtares, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, dhe është shprehur shumë i zhgënjyer për barazimin ndaj Andorrës, ku sipas tij duhet të ishte bërë më shumë. “Sigurisht që mund të bënim shumë më tepër. Nuk duhej ky barazim në shtëpi. Ndeshja nisi mirë, shënuam shpëjt. Por të vjen keq që morëm […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Eliminatore Euro 2020: Anglia dhe Portugalia shpartallojnë kundërshtarët, Franca fiton me përmbysje

Publikuar

-

Portugalia ka shpartalluar Lituaninë me rezultatin tenistik 6-0 në Estadio Algarve të Faro/Loule. Kampionët në fuqi të Europës kanë shfaqur një formë fantastike në shtëpi duke hedhur një tjetër hap të rëndësishëm për kualifikimin. Megjithatë, lufta me Serbinë do të jetë e fortë teksa edhe ballkanasit e kanë fituar sfidën e tyre ndaj Luksemburgun me […]

LEXO TE PLOTE