Connect with Us

Plas te Partizani, drejtuesit marrin vendim për trajnerin Lerda

Sport

Plas te Partizani, drejtuesit marrin vendim për trajnerin Lerda

Publikuar

-

Barazimi në shtëpi me Bylisin ka vënë shumë pikëpyetje mbi të ardhmen e trajnerit të Partizanit Franko Lerda. Që situata nuk është nën kontrollin e trajnerit italian, u pa edhe gjatë ditës së djeshme ndaj Bylisit, ku Lerda shpeshherë u ankua për paraqitjen e skuadrës në fushë, pasi gabimet e lojtarëve ishin të shumta.

Pakënaqësinë trajneri u mundua t’ia shpjegojë pas vërshëllimës përfundimtare të arbitrit Cjapi edhe drejtorit të përgjithshëm, Olsi Rama, i cili ndodhej në hyrje të tunelit të dhomave të zhveshjes.

Humbja me Laçin dhe barazimi i djeshëm me Bylisin ka bërë që të ngushtohet laku për trajnerin italian. “Panorama Sport” ka mësuar se e ardhmja e Lerdës në krye të pankinës së kuqe varet nga derbi, ku veç fitorja me Tiranën e mban në detyrë. Drejtuesit janë totalisht të pakënaqur me ecurinë e skuadrës dhe në të tilla raste ai që rrezikon më shumë është trajneri.

Gazeta ka mësuar se drejtuesit e kanë shoshitur mes tyre situatën e fundit te “demat” dhe kanë vendosur një kusht të ri për Franko Lerdën. Që italiani të mbetet trajneri i Partizanit duhet të fitojë derbin, pasi as barazimi nuk e shpëton. Kjo është situata pas barazimit, por e shkuara ka treguar se drejtuesit mund të ndryshojnë trajektore, duke mos e çuar situatën deri në derbi.

MËRZIA E RAMËS – Drejtori Olsi Rama e ka përjetuar keq barazimin e djeshëm, pasi ka qenë ai që ka vendosur në fillim të sezonit për ndryshimet në ekip. “Panorama Sport” u mundua t’i merrte drejtorit një prononcim për situatën te “demat”, por Rama i pafjalë u largua nga stadiumi. Madje, aq i mërzitur ishte pas ndeshjes, sa u largua i vetëm në këmbë, duke marrë rrugën nga “Komuna e Parisit”. Pa dyshim në kampin e kuq është një periudhë meditimi, ku nga vendimi i drejtuesve varet e ardhmja e trajnerit dhe ecuria e skuadrës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Napoli shkarkon Ancelottin, e zëvendëson një i “çmendur”

Publikuar

-

Napoli triumfoi 4-0 përballë Genk dhe u kualifikua për në fazën me eliminim direkt të UEFA Champions League, por kjo gjë nuk i ka kursyer stolin Carlo Ancelotti. Strategu italian është shkarkuar nga bordi drejtues i Napolit për shkak të rezultateve negative në kampionat, si dhe për disa probleme brenda skuadrës me lojtarët. Ancelotti do […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Vendosin te Tirana, ja kush do e drejtojë ekipin në derbi

Publikuar

-

Nga

Të premten në orën 19:00 do të luhet derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës, takim i cili zhvillohet në stadiumin e ri kombëtar, “Air Albania”. Bardheblutë vijnë në një gjendje të rënduar në këtë sfidë, teksa skuadra ka mbetur pa trajner pas shkarkimit të Julian Ahmataj. 24-herë kampionët e Shqipërisë kanë piketuar disa emra […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Takaj i “tërbuar”me bojkotin e lojtarëve: Nuk duhet të kishin shfaqur skena të tilla

Publikuar

-

Nga

Bojkoti i stërvitjes nga lojtarët në Korçë duket se e ka tronditur presidentin e Skënderbeut, Ardjan Takaj. I kontaktuar dje nga “Panorama Sport”, ai ka lënë përshtypjen se mbetur i befasuar me vendimin që kanë marrë lojtarët. Takaj bën me dije se nuk ka qenë në dijeni të pështjellimit të situatës dhe se e ka […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Derbi në “Air Albania” ja sa i paguan Partizani FSHF-së për stadiumin

Publikuar

-

Nga

Ka marrë fund dile ma që ka shoqëru ar pragderbin e 155- të të kryeqytetit. Partizani, si organizator i takimit, ka publikuar dje axhendën e derbit të 13 dhjetorit, i cili përfundimisht do të luhet në stadiumin e ri të kryeqytetit, “Air Albania”, i ndërtuar në të njëjtin vend ku ka qenë ish-stadiumi “Qemal Stafa”. […]

LEXO TE PLOTE