Connect with Us

Shkëmbi acarohet keq me Stivi Frashërin: Çfarë bën? Po fle gjumë?

Sport

Shkëmbi acarohet keq me Stivi Frashërin: Çfarë bën? Po fle gjumë?

Publikuar

-

Skënderbeu-Teuta ka startuar me ankth. Kur po luhej minuta e 4-t e takimit, në shkallët e stadiumit janë ndier lëkundje të forta tërmeti.

Frika ishte e madhe, aq sa të shumtë ishin ata që kanë lëvizur nga vendi ku ishin ulur. Më shumë e kanë vuajtur tifozët dhe mbështetësit e Teutës, pasi kanë mësuar se epiqendra ka qenë në Durrës. Telefonatat drejt familjarëve dhe miqve kanë qenë të shumta, aq sa thuajse takimi është harruar plotësisht, shkruan “Panorama Sport”.

-Tifozët korçarë kanë kontestuar vazhdimisht arbitrat dje dhe në veçanti kryesorin Beqiri për vendimet që merrte gjatë lojës. Ankesat nuk kishin të ndalur, por mbi të gjitha kanë kulmuar në fund të takimit.

-Shkëmbi ka kërkuar më shumë shpejtësi në rivënien e topit në lojë për të shfrytëzuar në maksimum minutat e shtesës. Kjo solli edhe acarimin e trajnerit me Frashërin. Ai i është drejtuar portierit, duke i thënë: “Nise shpejt atë top, çfarë po bën, po fle?”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

As karantina nuk i ndan dot Abazajn dhe Dokën/ Sulmuesi i Kukësit “kuzhinier” posaçërisht për mbrojtësin e bardhebluve (video)

Publikuar

-

Karantina na ka mësuar të bëjmë disa gjëra që më parë i bënim rrallë, ose nuk i bënim fare dhe na ka bashkuar me njerëzit e afërt, duke kaluar kohë të bukura me ta. Kristal Abazaj dhe Albi Doka janë shokë të ngushtë prej vitesh dhe herë pas here kalojnë kohë me njëri-tjetrin. Mesa duket […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Edi Reja vlerëson sjelljen e kryeministrit shqiptar: Është xhentil

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Reja, ka dhënë një intervistë për “Corriere dello Sport”. Atje është shprehur se nuk është fare i surprizuar nga ndihma e vendit tonë kundrejt Italisë, pasi i di shumë mirë vlerat e këtij vendi dhe se është zemërgjerë për të ndihmuar atë që dikur i kanë dhënë dorën në momentet […]

LEXO TE PLOTE