Connect with Us

Trajneri i njohur kërkon të marrë hak ndaj ish-ekipit të tij/ Sevilla-Real M, formacionet zyrtare

La Liga

Trajneri i njohur kërkon të marrë hak ndaj ish-ekipit të tij/ Sevilla-Real M, formacionet zyrtare

Publikuar

-

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së fundit të javës së pestë në La Liga, mes Sevillas dhe Realit. Ekipi andaluzian i drejtuar nga Julien Lopetegui e ka nisur në mënyrë fantastikë këtë sezon, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për Realin e Zidane.

Lopetegui ka një arsye më shumë për të fituar ndaj Realit, ish-ekipit të tij, që i drejtoi për disa javë në fillim të sezonit të kaluar, por që u shkarkua shumë shpejt për shkak për rezultate të dobëta.

Formacionet zyrtare janë si më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Realit i sos durimi, largon dy dështakët e mëdhenj

Publikuar

-

Merkato e janarit për Real Madrid është fokusuar vetëm në largimin e lojtarëve që nuk janë në planet e Zidane. Në dyshim mbetet e ardhmja e James Rodriguez ndërsa të sigurtë do të jenë largimet e Mariano dhe Brahim Diaz. Për të parin ka disa oferta nga Italia dhe Portugalia dhe paga e tij e […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Pak ditë më parë u shkarkua nga Barcelona/ Zbulohet destinacioni i ri i Valverdes

Publikuar

-

Pak më shumë se një javë më parë, Ernesto Valverde u shkarkua nga Barcelonës, pas humbjes në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës, ndaj Atletico Madridit. Edhe pse nuk ka ka kaluar shumë kohë, kanë filluar që tani zërat në lidhje me të ardhmen e teknikut spanjoll. “Sportsmail” raporton se 55-vjeçari do të qëndrojë pushim deri […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Do befasoheni/ Setien bën përforcimin e parë te Barcelona

Publikuar

-

E përditshmja sportive “Marca” shkruan se Quique Setien ka projektuar lojtarin e parë që do të transferojë të Barcelona. Katalanasit kanë nevojë të përforcohen në mbrojtje, ndaj Setien iu ka kërkuar drejtuesve të klubit të transferojnë Santiago Ramos Mingo që luan me Boca Juniors. Ai është vetëm 18 vjeç, luan si qendërmbrojtës, 1.80 metra i […]

LEXO TE PLOTE