Connect with Us

Video/ 20-vjeçari i Liverpoolit trondit Chelsean me këtë super gol

Premier Liga

Video/ 20-vjeçari i Liverpoolit trondit Chelsean me këtë super gol

Publikuar

-

Liverpooli po fiton 0-2 ndaj Chelseas në supersfidën e javës së 6 të Premier League, që po luhet tani në “Stamford Bridge”.

Në minutën e 14′, mbrojtësi 20-vje Alexander Arnold dërgoi topin në rrjetë pas një predhe me të djathtën duke lënë në vend Kepa Arrizabalaga.

Në minutën e 30′, erdhi dhe goli i dytë të kuqve me Firminon. Braziliani shënoi me kokë pas super krosimit që mori nga Ribertson. /CNA.al

https://twitter.com/PetraultTheo/status/1175802628267229185?s=19

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

As Bayern dhe as Barcelona/ Zbulohet destinacioni i ri i Coutinhos

Publikuar

-

Philippe Coutinho është duke menduar për destinacionin e tij të radhës, pasi raportohet se Bayern Munich ka vendosur t’i japë fund aventurës mes brazilianin. Sipas “Bild”, klubi bavarez ka vendosur të mos ushtrojë opsionin për blerjen e futbollistit në pronësi të Barcelonës. Në fakt, Coutinho është përfolur fuqishëm për një rikthim të mundshëm në Premier […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Eriksen është i Interit, zbulohet paga e frikshme e danezit

Publikuar

-

Inter pritet që të prezantojë në ditët e ardhshme edhe blerjen e tretë të merkatos së saj pas Young dhe Moses. Padyshim që mund të quhet blerja më e madhe e Serie A në këtë afat kalimtar, me Christian Eriksen që do të vishet zikaltër. Së fundmi janë zbuluar edhe detajet e kontratës që do […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Sulmuesit e tij humbin penalltitë, Guardiola merr vendimin shokues

Publikuar

-

Humbja e penalltive nga ana e futbollistëve të Manchester Cityt është bërë shqetësuese për teknikun Pep Guardiola, ndërsa i fundit në radhë që ka gabuar nga 11 metrat ka qenë sulmuesi brazilian Gabriel Jesus në ndeshjen e kampionatit në mesjavë ndaj Sheffield United. Vetë tekniku spanjoll u ndal gjatë në këtë aspekt pas përfundimit të […]

LEXO TE PLOTE