Connect with Us

Vllaznia dhe Luftëtari e kthejnë në mërzi, mbyllet barazim sfida e “Loro Boriçit”

Sport

Vllaznia dhe Luftëtari e kthejnë në mërzi, mbyllet barazim sfida e “Loro Boriçit”

Publikuar

-

Mbyllet në barazim pa gola sfida mes Vllaznisë dhe Luftëtarit. Skuadrat ndahen në “paqe” në sfidën e zhvilluar në “Loro Boriçi”. Një rezultat ky që i shkon më shumë për shtat skuadrës gjirokastrite, e cila është ngjitur në kuotën e 4 pikëve.

Për sa i përket lojës, shkodranët ishin më dominues, teksa arritën të godisnin 2 herë traversën, por pa gjetur rrugën e rrjetës. Goli po kthehet në një makth te skuadra shkodrane, e cila nuk shënon prej 4 takimesh radhazi.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Champions League/ Manchester City turpëron Gjimshitin me shokë

Publikuar

-

Manchester City ka fituar 5-1 ndaj Atalantës në “Etihad Stadium” për javën e tretë të Champions League. Mbrojtësi kuqezi, Berat Gjimshiti, luajti nga minuta e parë në këtë ndeshje. Italianët kaluan të parët në avantazh me golin e Malinovsky nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 28′. “Qytetarët” përmbysën gjithçka me dy golat […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Bayerni del me 3 pikë nga Pireu/ Juventusi përmbys gjithçka në dy minuta

Publikuar

-

Në Grupin B, Bayern Munich fitoi 2-3 në Pire ndaj Olympiacos. Miëtq shënuan të parët me El Arabi 23′, bavarezët përmbyën rezultatin me dy golat e Lewandowskit 34′, 62′, dhe supergolin e Tolisso 75′. Grekët ngushtuan rezultatin me golin e Guilherme 79′. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Tottenhami fitoi 5-0 ndaj Crvena zvezda. Klasifikimi […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Shpëton Zidane/ Icardi, Di Maria dhe Mbappe fitojnë me “manita”

Publikuar

-

Janë mbyllur dy ndeshjet e Grupit A për javën e tretë të Champions League. Në Brugge, PSG-ja fitoi 0-5 ndaj vendasve të Club Brugge. Tre gola nga Mbappe dhe dy nga Icardi, ndërsa Di Maria dha 3 asiste. Në Stamboll, një gol i Toni Kroos 18′ i dha fitoren Realit kundër Galatasaray. Kjo fitore mban […]

LEXO TE PLOTE