Connect with Us

Gati për ceremoninë ku do të zgjidhen më të mirët e vitit/ Ronaldo i befason të gjithë me vendimin e tij

Sport

Gati për ceremoninë ku do të zgjidhen më të mirët e vitit/ Ronaldo i befason të gjithë me vendimin e tij

Publikuar

-

Fillon pas pak minutash në “La Scala” të Milanos ceremonia e organizuar nga FIFA ku do të zgjidhen më të mirët e vitit të fundit, “FIFA Best Awards”.

Vëmendja do të jetë te çmimi “The Best”, ku në garë janë Ronaldo, Van Dijk dhe Messi. Por, portugezi i ka befasuar të gjithë me mospraninë e tij në këtë ceremoni dhe deri tani nuk ka ndonjë shpjegim nga ana e tij.

Ndërsa dy protagonistët e tjerë Messi dhe Van Dijk do të jenë të pranishëm në këtë ceremoni dhe mungesa e Ronaldos do të thotë që ky çmim do të fitohet nga mbrojtësi holandez ose sulmuesi argjentinas. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Duro: Pres edhe dy goditje të tjera në merkato

Publikuar

-

Nga

Kukësi mban vendin e parë të tabelës së renditjes së Superiores. Me 31 pikë në 17 javë verilindorët udhëheqin kampionatin, por kur nuk ka kaluar as gjysma e sezonit, trajneri Shpëtim Duro pretendon ta nisë aty ku e la. Në një intervistë të dhënë për “Panorama Sport”, ai flet për ndeshjen e radhës kundër Luftëtarit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Takaj shpërthen ndaj arbitrit: Hera e dytë që na i bën këtë, ja e ardhmja e Bruno Ditës

Publikuar

-

Nga

Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, në intervistën e dhënë për “Panorama Sport” pas suksesit me Partizanin pohoi se ishte i bindur që ekipi kishte potencial për të bërë atë paraqitje. Takaj pohoi se me Imamin dhe kthimin e Jashanicës grupi quhet i plotë, që nënkupton se nuk do të ketë transferime të “yjeve” të skuadrës. […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vazhdojnë thirrjet “Rama IK”, tifozët nuk ndalen as në ndeshjen Skënderbeu-Partizani

Publikuar

-

Nga

Mesa duket thirrjet në korr ‘Rama ik’ janë shndërruar tanimë në një traditë në çdo ndeshje futbolli. Tifozët çohen nga vendi dhe brohorasin me të madhe thirrje kundër kryeministrit të qeverisë. Kështu ka ndodhur edhe ditën e sotme në ndeshjen e luajtur në stadiumin ‘Skënderbeu’ në Korçë, mes skuadrave Skënderbeu dhe Partizani. Teksa nis ndeshja, […]

LEXO TE PLOTE