Connect with Us

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe/ Ja kush zgjidhet trajneri më i mirë i vitit

Premier Liga

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe/ Ja kush zgjidhet trajneri më i mirë i vitit

Publikuar

-

Jurgen Klopp është zgjedhur trajneri më i mirë i këtij viti nga FIFA, në ceremoninë ‘The Best FIFA Football Awards’, që po mbahet momentalisht në Milano.

Gjermani ishte në garë me dy rivalë të tjerë po nga Premier League, Pep Guardiola dhe Mauricio Pochettino.

Duke qenë se Liverpooli fitoi Champions-in dhe bëri një sezon fantastik edhe në kampionat, pavarësisht se përfundoi i dyti, pritej që gjermani të fitonte këtë çmim. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Premier Liga

Chelsea turpërohet në shtëpi, “Dhelprat” ulen me këmbë në tokë

Publikuar

-

Chelsea është mundur 0-1 ndaj Bournemouth në “Stamford Bridge” për javën e 17-të të Premier League. Një rezultat tepër zhgënjyes për djemtë e Lampard, që vinin nga një tjetër humbje një javë më parë 3-1 ndaj Everton. Goli i vetëm për miqtë u shënua 5 minuta para fundit nga Gosling. Surpriza e këtij sezoni, Leicester, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Liverpooli fitoi 2-0, ja me çfarë note u vlerësua Shaqiri

Publikuar

-

Liverpooli fitoi 2-0 ndaj Watford për javën e 17-të të Premier League. Xherdan Shaqiri e nisi këtë takim nga minuta e parë dhe luajti për 70 minuta, kur u zëvendësua nga Alex Oxlade-Chamberlain. Në vlerësimin e dhënë pas ndeshjes nga ‘Who Scored’, Shaqiri është vlerësuar me notën 6.4. Më i miri i këtij takimi ishte […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Liverpool fiton dhe marshon drejt titullit/ Video: Salah tallet me portierin kundërshtar

Publikuar

-

Liverpooli ka mposhtur Watfordin 2-0 në “Anfield” për javën e 17-të të Premier League. Lojtari i ndeshjes ishte padyshim Mohamed Salah me dy golat e tij. I pari në minutën e 38′ pas një kundërsulmi fantastik dhe i dyti me finte në fund të ndeshjes. Pas kësaj fitoreje, djemtë e Klopp rrisin akoma edhe më […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Liverpooli është super/ Shihni se nga çfarë aksioni vjen goli i Salah (video)

Publikuar

-

Liverpooli e mbyll në avatazh 1-0 pjesën e parë ndaj Watford në “Anfield”, për javën e 17-të të Premier League. Të kuqtë gjetën rrjetën pas një kundërsulmi model. Firmino largon topin në mënyrë fantastike, më pas Mane pason te Salah, egjiptiani tregon vlerat e tij dhe dërgon topin në rrjetë. /CNA.al Insane finish from Mohamed […]

LEXO TE PLOTE