Connect with Us

Peter Olainka nuk ndalet, protagonist te goli me… prapanicë në derbin ndaj Spartës

Sport

Peter Olainka nuk ndalet, protagonist te goli me… prapanicë në derbin ndaj Spartës

Publikuar

-

Java që sapo u mbyll ka qenë padyshim java e Peter Olajinka, për të cilin asgjë nuk duket e pamundur në këtë moment forme që po kalon.

Pas golit e paraqitjes mbresëlënëse ndaj Interit në Ligën e Kampioneve, ish-sulmuesi i Bylisit dhe Sknderbeut është bërë protagonist edhe në kampionatin çek, për më tepër në derbin mes Slavias së tij dhe Spartës.

Olajinka ka qenë protagonist në 2 nga golat e ndeshjes që u mbyll me shifrat 3-0 për Slavian duke vendosur një dominim në kampionat në derbi.

Një nga golat, ai i dyti për skuadrën e Slavias, ishte më të vërtetë i veçantë. Sulmuesi goditi topin dhe dukej se sfera do të shkonte jashtë, por ajo u devijua në prapanicën e Saçek, një lojtari të Spartës që ishte në tokë dhe përfundoi në rrjetë, kur regjistrohej minuta e 55 e ndeshjes.

Në fund, ai dha edhe pasimin për golin e 3-0 të Masopust, duke vulosur suksesin e skuadrës së tij e cila pas 10 javëve të para kryeson kampionatin me 26 pikë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: