Connect with Us

Ronaldo mungoi në ceremoninë e ndarjes së çmimeve/ Hakmerret FIFA

Seria A

Ronaldo mungoi në ceremoninë e ndarjes së çmimeve/ Hakmerret FIFA

Publikuar

-

Ndryshe nga sa pritej, Cristiano Ronaldo mungoi në ceremoninë e FIFA-s, që u mbajt sot në Milano, ku u zgjodhën më të mirët e vitit të fundit. Ronaldo ishte në garë për çmimin e madh “Futbollisti më i mirë”, bashkë me Messin dhe Van Dijk, ku në fund fitoi argjentinasi.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, Ronaldo mungoi në këtë ceremoni për shkak të një dëmtimi muskulor që ka pësuar në ndeshjen e fundit në Serie A. Portugezi do të mungojë për Juventusin në ndeshjen e nesërme kundër Brescia-s.

Mungesa e Ronaldos nuk është pritur mirë nga FIFA, pasi moderatori i ceremonisë nuk e ka përmendur fare emrin yllit portugez, edhe pse ky i fundit ishte pjesë e formacionit më të mirë të vitit. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Dikur e kërkonte gjithë bota/ Nuk e merrni me mend se te cili ekip ka përfunduar sot ‘ylli’ i madh i Milanit

Publikuar

-

Dikur cilësohej si e ardhmja e Milanit dhe e Italisë, por karriera e Hachim Mastour morri një rrjedhë të çuditshme. Kur Mastour ishte 14 vjeç ngjalli interesimin e shumë klubeve të mëdha si Juve, Barcelona, City dhe Real Madrid, pasi u bë i famshëm përmes videove në YouTube, ku demonstronte aftësitë e tij me topin. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Rikthim te Milan, apo tek Interi?/ Ibrahimovic sqaron të ardhmen e tij

Publikuar

-

Javën e fundit është përfolur shumë për një rikthim të Zlatan Ibrahimovic në Serie A, te një nga dy ekipet e Milanos. Interi e shikon suedezin si alternativën perfekte për të zëvendësuar Alexis Sanchez, i cili do të mungojë për një kohë të gjatë. Ndërsa Milani e shikon Ibra-n si njeriun e duhur të sulmit, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

E trishtë/ Skuadra e njohur italiane nuk do të ekzistojë më pas 32 vitesh

Publikuar

-

Ekipi i njohur i Palermos nga ku kanë dalë shumë yje si Pastore, Cavani, Dybala, Miccoli etj, pas 32 vitesh histori nuk do të ekzistojë më. Sipas asaj që raporton “Corriere dello Sport”, gjykata e Palermos ka njoftuar sot falimentimin zyrtar të klubit të njohur, pasi Andrea Zamparini, djali i presidentit historik të këtij klubi, […]

LEXO TE PLOTE