Connect with Us

Ceremonia e FIFA Best Awards/ Ja kandidatët finalë dhe çmimet që do të jepen sot

Sport

Ceremonia e FIFA Best Awards/ Ja kandidatët finalë dhe çmimet që do të jepen sot

Publikuar

-

Sot do të mbahet në Milano ceremonia e FIFA Best Awards, ku do të zgjidhen më të mirët e vitit sipas FIFA-s.

Vëmendja kryesore do të jetë te ‘Futbollisti më i mirë i vitit’ ku në garë janë Van Dijk, Ronaldo dhe Messi, por do të ketë edhe çmime të tjera të rëndësishme. Ceremonia fillon në orën 20:30.

Çmimet që do jepen në natën e sotme:

Futbollisti më i mirë (Çmimi kryesor):

Cristiano Ronaldo (Juventus/Portugali), Lionel Messi (Barcelona/Argjentinë), Virgil van Dijk (Liverpool/Holandë)

Futbollistja më e mirë:

Lucy Bronze (Lyon/Angli), Alex Morgan (Orlando Pride/USA), Megan Rapinoe (Reign FC/USA)

Trajneri më i mirë:

Pep Guardiola (Manchester City), Jurgen Klopp (Liverpool), Mauricio Pochettino (Tottenham)

Trajnerja më e mirë:

Jill Ellis (USA), Phil Neville (Angli), Sarina Wiegman (Holandë)

Portierja më e mirë:

Christiane Endler (Paris St-Germain/Kili), Hedvig Lindahl (Wolfsburg/Suedi), Sari van Veenendaal (Atletico Madrid/Holandë)

Portieri më i mirë:

Alisson (Liverpool/Brazil), Ederson (Manchester City/Brazil), Marc-Andre ter Stegen (Barcelona/Gjermani)

Çmimi Puskas (Goli më i mirë):

Lionel Messi (Barcelona v Real Betis), Juan Quintero (River Plate v Racing Club), Daniel Zsori (Debrecen v Ferencvaros)

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Champions League/ Manchester City turpëron Gjimshitin me shokë

Publikuar

-

Manchester City ka fituar 5-1 ndaj Atalantës në “Etihad Stadium” për javën e tretë të Champions League. Mbrojtësi kuqezi, Berat Gjimshiti, luajti nga minuta e parë në këtë ndeshje. Italianët kaluan të parët në avantazh me golin e Malinovsky nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 28′. “Qytetarët” përmbysën gjithçka me dy golat […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Bayerni del me 3 pikë nga Pireu/ Juventusi përmbys gjithçka në dy minuta

Publikuar

-

Në Grupin B, Bayern Munich fitoi 2-3 në Pire ndaj Olympiacos. Miëtq shënuan të parët me El Arabi 23′, bavarezët përmbyën rezultatin me dy golat e Lewandowskit 34′, 62′, dhe supergolin e Tolisso 75′. Grekët ngushtuan rezultatin me golin e Guilherme 79′. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Tottenhami fitoi 5-0 ndaj Crvena zvezda. Klasifikimi […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Shpëton Zidane/ Icardi, Di Maria dhe Mbappe fitojnë me “manita”

Publikuar

-

Janë mbyllur dy ndeshjet e Grupit A për javën e tretë të Champions League. Në Brugge, PSG-ja fitoi 0-5 ndaj vendasve të Club Brugge. Tre gola nga Mbappe dhe dy nga Icardi, ndërsa Di Maria dha 3 asiste. Në Stamboll, një gol i Toni Kroos 18′ i dha fitoren Realit kundër Galatasaray. Kjo fitore mban […]

LEXO TE PLOTE