Connect with Us

U zu me Donald Trump/ Ja kush zgjidhet futbollistja më e mirë e vitit

Sport

U zu me Donald Trump/ Ja kush zgjidhet futbollistja më e mirë e vitit

Publikuar

-

FIFA ka zgjedhur edhe futbollisten më të mirë të vitit (2018/19) dhe ajo është kapitenia e SHBA-së, Megan Rapinoe.

Në garë për këtë çmim ishine dhe Aex Morgan po nga SHBA-ja, si dhe anglezja Lucy Bronze. Rapinoe udhëhoqi kombëtaren e femrave të SHBA-së drejt suksesit në Kampionatin Botëror për femra që u mbajt gjatë kësaj vere dhe që u fitua nga amerikanet.

Pas suksesit në Botëror, ajo mori vëmendjen e gjithë botës pasi sherrit me Donald Trump. Presidenti i SHBA-së u shpreh kundër futbollisteve homoseksuale, gjë kjo që nuk u pranua nga Rapinoe, që është mbështetëse e LGBT-së.

Gjithashtu, futbollistja 34-vjeçare është shprehur haptazi kundër politikave të ndjekura nga presidenti amerikan.

Ky ishte çmimi i fundit ‘The Best FIFA Football Aëards’ për këtë vit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: